Den perfekte gentleman
Denne helgen feirer vi alle fedre, så hvorfor ikke gjøre ekstra stas på dem ved å servere en herlig whiskey-cocktail?
Hurra for alle fedre der ute!
Den andre søndag i november feirer vi farsdag, og det er klart at far fortjener det beste og denne herlige whiskey-baserte cocktailen er intet unntak.
• Se flere whiskeydrinker her
Basen for denne drinken er en helt spesiell amerikansk whiskey, eller rettere sagt en sour mash, som får sin karakteristiske smak fra den unike filtreringen gjennom sukkerlønns-kullfiltre og deretter fatmodning på eikefat.
I denne flotte cocktailen blir whiskeyens rike smak perfekt fremhevet av blandingen av søt og tørr vermouth sammen med den litte bitre touchen som balanserer whiskeyens sødme.
• Les mer om sour mash og Jack Daniel's her
Det lages en rekke andre gode whiskeyer i USA også, som rug-, hvete- og maiswhiskyer, men det er bourbon som innehar tronen av alle de amerikanske whiskeyene.
For whiskyentusiastene regnes bourbon som en egen kategori innen whiskeyer, i og med at det inneholder minimum 51 prosent mais.
• Les mer om bourbon her
Er du interessert i drinker og drinkoppskrifter? Nå kan du enkelt ta vare på alle dine oppskrifter online.
• Les flere ukens drinker
Vi ønsker deg en riktig god helg!
Her finner du Apéritifs Bartender med mange flotte drinkoppskrifter.
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase
Nå kan du gratis få Ukens drink som e-post. Se lenger ned for mer info.
The Perfect Gentleman
Type: CocktailBasis: Whisky-basert
Fremgangsmåte:
Fyll et cocktailglass med is og vann slik at det blir skikkelig avkjølt mens du lager cocktailen.
Ha alle ingrediensene i en cocktailshaker og fyll ¾ opp med is.
Rist godt, tøm ut isvannet fra cocktailglasset og dobbeltsil drinken over i glasset.
Pynt med et cocktailbær eller en sitrontwist hvis du ønsker, eller server den naturlig slik som her.
• Les mer om Tennessee Whiskey og Jack Daniel's her
Råvarer:
•
Gentleman Jack,
kr 485,90
(47874
-
bestillingsutvalg)
•
Angostura,
kr 169,90
(196
-
bestillingsutvalg)
Min Bartender
Visste du at du nå kan legge alle dine gode drinkoppskrifter ut på nettet? I Apéritifs tjeneste; Min Bartender kan du opprette din egen profil der du samler alle de gode oppskriftene du har liggende i skap og skuffer hjemme. Har du tilgang på nett, ja da har du tilgang til dine oppskrifter - 24 timer i døgnet - uansett hvor du befinner deg.
Her kan du registrere deg som bruker av Min Bartender
Har du allerede registrert deg, kan du logge deg inn her
Ukens drink som e-post er en tjeneste fra aperitif.no, og selvfølgelig gratis. Hver fredag får du som abonnerer på Ukens drink en e-post med helgens lekreste drink - rett i e-postkassen din.
