Du må installere en flash-player for å kunne se video.

Velg videoklipp:
  1. Generelt om Apéritif
  2. Kokeboken
  3. Om å søke
  4. Oppskriftene
  5. Min kokebok
  6. Bartender
  7. Drinkoppskriftene
  8. Min bartender
  9. Pollisten
  10. Pollisten - navigasjon og søk
  11. Bestilling av polvarer
  12. Min vinkjeller
  13. Ukens vin
  14. Les og lær om vin















Dagens rett:
Sandwich med ishavsrøye og brønnkarse

Flere oppskrifter
Ukens drink:
Leken sensommerdrink

Flere drinker
Ukens vin:
Rimelig rent

Mer vin
 



RSS RSS-feed


 


Avholdt kurs
19. april i Oslo - Champagnesmaking med Toralf Bølgen
Bli med på en unik smaking av champagne med en av landets fremste vinkjennere, Toralf Bølgen.

26. mars 2010 - Aperitif

Bare ordet champagne får det til å bruse hett i manges årer – denne fantastiske drikken har vi mange assosiasjoner til.

Sjenking av champagneOpplev champagnens mange uttrykk i det du får smake et godt utvalg av elegante viner

Meld deg på her

Viner i verdensklasse
Denne kvelden vil du få mulighet til å smake en rekke flotte viner fra noen av de aller beste champagnehusene, presentert av ingen ringere enn en av Norges beste vinkjennere - Toralf Bølgen.

Toralf Bølgen lanserte i 2003 en bok om Champagne - stedet og drikken med samme navn som har trollbundet så mange av oss, og som for mange står for det ultimate av hva vinranker kan produsere av deilig drikke.

Les mer om Toralf Bølgen og hans forfatterskap her (klikk).

Den perfekte drikk?
Toralf BølgenSvært få drikker, om noen, kan være så ufattelig leskende som champagne.

Du vil selv oppleve hvor forskjellig champagne kan være i det vi smaker knusktørre champagner, økologisk champagne, champagne laget utelukkende på chardonnay, rene pinot noir-champagner, årgangschampagne og rosé.

Gå ikke glipp av denne unike smakingen og hils forsommeren velkommen!

Dette er vinene du får smake denne kvelden:

Tarlant Brut Zero, kr 259.90 (46738 - basisutvalg, kategori 5)
Benoît Lahaye Brut, kr 299.90 (44612 - bestillingsutvalg)
Lanson Black Label, Brut, kr 349.00 (891 - basisutvalg, kategori 5)
Veuve Clicquot, Brut, kr 359.90 (881 - basisutvalg, kategori 4)
Charles De Cazanove, Sec, kr 273.70 (13798 - basisutvalg, kategori 6)
Diebolt-Vallois Blanc de Blancs Brut, kr 249.40 (40046 - basisutvalg (fullsortiment))
Mailly Grand Cru Exception Blanche 1999, kr 449.00 (57918 - bestillingsutvalg)
Godmé Blanc de Noirs Grand Cru Brut, kr 389.00 (80389 - basisutvalg, kategori 6)
Moët & Chandon Brut Impérial Rosé, kr 399.90 (41378 - basisutvalg, kategori 5)
Lanson Rosé Label, Brut, kr 379.00 (6407 - basisutvalg, kategori 6)

Glass med champagneè Meld deg på her (klikk)

Arrangementet er nå avholdt

Se hvilke andre kurs du kan delta på her (klikk).

Tid: 19. april 2010 kl. 19.00 - 21.30
Pris: kroner 545,- pr. person
Sted: Gamle Logen, Grev Wedels plass 2, 0151 Oslo.

Påmeldingen er bindende.

Dersom du melder deg på kurset, men unnlater å møte opp eller melder deg av etter fristen, refunderes ikke kursavgiften.

Avbestillingsfrist: 11.04.10 kl. 23:59. Avbestilling skjer ved å sende en e-post til kurs@aperitif.no

Les de komplette vilkårene for kjøp av produkt og tjenester fra Apéritif AS - klikk her.

Spørsmål? Send en mail.

Riedel

Formen på glasset bestemmer treffpunktet i munnen, og påvirker således hvordan vinen lukter og smaker. For å kunne gi deg den optimale opplevelsen av vinene vi presenterer benytter Apéritif seg derfor av de beste vinglassene på markedet.

Les mer om glassene og hvilke av Riedels glass Apéritif benytter på vinsmakingene i Oslo: http://www.aperitif.no/index.db2?id=94336
Riedel

En mester innen vin100 viner og vinopplevelser av Toralf Bølgen
Toralf Bølgen er uten tvil en av Norges ledende vineksperter. Sammen med sin gode venn Trond Moi har han en rekke restauranter flere steder i landet under navnet Bølgen & Moi.

Han er tidligere Norgesmester for Vinkelnere og har blant annet gitt ut den prisbelønnede boken Historien om Cognac, Calvados og Armagnac.

Bølgen er også utnevnt til assisterende kjellermester hos Bache Gabrielsen, ved deltagelse i sammensetningen av hans egne cognacer: Cuvée Anna, Cuvée Maria og Cuvée Solène.

Meld deg på her

Bølgens vin av Toralf BølgenRikt forfatterskap
Ved siden av sitt virke som vinkelner og restaurantør, har Toralf Bølgen skrevet en rekke bøker om mat, vin og brennevin. For drøyt 2½ år siden lanserte han boken Bølgens Vin - for deg som vil nyte vin og lære litt mer om vinen du drikker.

Av andre bøker kan nevnes kokeboken Mat og Vin, den fantastiske boken Champagne - Diva og Dronning samt 100 viner og vinopplevelser.

Høsten 2006 lanserte han sin store bok om Fisk og vin i samarbeid med Trond Moi og sine gode kolleger ved Bølgen & Moi.

Fisk & vin av Trond Moi og Toralf Bølgen med vennerOver bokens 380 sider får vi presentert 200 oppskrifter på fisk og skalldyr med tilhørende vinanbefalinger.

Her blir alt fra abbor til ål tatt for seg og du bil finne såvel tradisjonelle som eksotiske retter i forskjellige vanskelighetsgrader. Dette er en flott bok for alle som er glade i noen av våre aller beste råvarer, nemlig fisk og skalldyr.

Kjøtt & Vin av Toralf Bølgen & Trond MoiFinalist i Beste norske kokebok 2008
Høsten 2008 kom den hittil siste kokeboken fra Bølgen & Moi - Kjøtt & Vin. I sterk konkurranse fra mer enn 30 andre kokebøker ble den plukket ut som en av fem finalister til Apéritif og Norli sin konkurranse Beste norske kokebok 2008.

Kjøtt & Vin gir deg 175 oppskrifter på det meste av det du kan tenke deg innen kjøtt, alle rettene kommer selvfølgelig med drikkeforslag satt av Bølgen. Les mer om boken her.

Meld deg på her

Del


Utskriftsvennlig versjon

Tips en bekjent om denne artikkelen: (Fyll inn e-post-adresser i begger felter)
Til:  Fra: 

Ja, jeg vil ha gratis nyhetsbrev fra Aperitif
Fornavn: 
Etternavn: 
Epost: 
Postnr: 
Abonner på:
Nyhetsbrev Ukens drink
Dagens rett Godbiter i pollisten
Ukens vin Kurs

[Tilbake]

Søk i..Videoforklaring
Søkeord:



Videokjøkken

Gule Sider® Restaurantguiden
Gule Sider®
Et samarbeid med Aperitif

Gratis nyhetsbrev
Siste oppskrifter
Godt til sopp
+ (88p)
Duvel, kr 49,90 (33cl)
Neste kurs:
Siste fra diskusjon
Hei i Roma i år fekk vi...
(Pinot Grigio S.Anna)
Jeg har fått tak i en...
(Tilberedning av tørkede trøfler)
Siste fra Horecanett:


©2010 Apéritif - E-mail: aperitif@aperitif.no Til toppen