Høyt oppe på ønskelisten

En lagringsdyktig og allerede drikkevennlig chianti er noe alle blir glade for å få i gave.

Nå kan du gratis få godbiter i pollisten som e-post. Se lenger ned for mer informasjon.

original Aase E. JacobsenFoto: Gunnar Mjaugedal

Castell'in Villa Chianti Classico Riserva Castell'in Villa Chianti Classico Riserva 2005, kr 399,90 (95237 - bestillingsutvalg) er rett og slett en superlekker vin med stor og deilig bløthet og saftighet samt store runde tanniner. En kombinasjon som ikke bare borger for en fantastisk vinopplevelse i dag, men også et langt liv i kjelleren.

Streng seleksjon
Coralia Pignatelli della Leonessa har gjort et utmerket arbeid med denne ikke helt smertefrie årgangen som på grunn av en del regn i løpet av vekstsesongen brukte ekstra lang tid på å gi modne druer. Men den strenge seleksjonen som Coralia står for, hun lager bare 15-18.000 flasker årlig av riservaen, sørger for jevnt høy kvalitet. Castell'in Villa Chianti Classico

Alltid innsmigrende
Denne vinen er storebror til bestselgeren i basislistens (magre) avdeling for chianti, nemlig Castell'in Villa Chianti Classico 2008, kr 199,90 (49925 - basisutvalg, kategori 2) , som i ny årgang er like innsmigrende som før. Og et godt og rimelig alternativ til riservaen, selv om du selvsagt går glipp av den store munnfølelsen som kjennetegner toppvinen.

Nykommeren Castell'in Villa Mitt Toscana 2006, kr 185,00 (93820 - bestillingsutvalg) er satt sammen av Coralia i samarbeid med hennes store fan, Dag Tjersland. Vinen er kalt opp etter hans flotte kokebok og innholder mange av de samme elementene som den vanlige chiantien, men med tillegg av cabernet sauvignon og lokale druer, hvilket gir et helt annet, men spennende uttrykk.

Bestill vinen med en gang
Ønsker du å bestille vinen trykker du bare på vinnavnet og du flyttes direkte til Apéritifs Polliste og bestillingsrutinen.
Vi gjør oppmerksom på at på grunn av denne spaltens popularitet, og siden enkelte viner er tilgjengelig i mindre kvanta enn andre, kan det oppstå en utsolgt-situasjon. Du vil i så fall få beskjed om det fra Vinmonopolet, samt vanligvis også en dato for når vinen atter er å få tak i.

  Castell'in Villa Chianti Classico Riserva 2005

Produsent:
Castell'in Villa
Land:
Italia
Område:
Toscana
Varenummer:
95237
Utvalg:
Bestillingsutvalg
  • Volum:
    75cl
    Pris:
    kr 399,90
    Bestill

92

Poeng

Legg til i mine favoritter


  Castell'in Villa Chianti Classico 2008

Produsent:
Castell'in Villa
Land:
Italia
Område:
Toscana
Varenummer:
49925
Utvalg:
Basisutvalg, kategori 2
  • Volum:
    75cl
    Pris:
    kr 199,90
    Bestill

88

Poeng

Legg til i mine favoritter


  Castell'in Villa Mitt Toscana 2006

Produsent:
Castell'in Villa
Land:
Italia
Område:
Toscana
Varenummer:
93820
Utvalg:
Bestillingsutvalg
  • Volum:
    75cl
    Pris:
    kr 185,00
    Bestill

88

Poeng

Legg til i mine favoritter

Dersom du ønsker å bestille flere produkter, kan du også velge fritt fra Apéritifs polliste eller søke deg frem til de varene du er ute etter.

Godbiter i pollisten som e-post:
Hver onsdag, altså én dag før alle andre kan lese om det, får du som abonnerer på godbiter i pollisten en e-post rett i postkassen din. Selvfølgelig helt gratis. Les mer her (klikk) og bli abonnent.

Castell'in Villa Chianti Classico Riserva

 

Toscana