Svinekjøtt i pitabrød

Svinekjøtt i pitabrød

Renskåret svinekjøtt er lyst kjøtt. Og det er saftig, mørt og magert. Det er godt egnet i wok, så vel som i supper og salater, i gryteretter og sammen med pasta. Eller som her - i pitabrød.

Under oppskriften finner du en link hvor du gratis kan registrere deg for daglig mottak av Dagens rett på e-post.

Svinekjøtt i pitabrød

Svinekjøtt i pitabrød

Antall porsjoner:

2

Ingredienser:

300 g kvernet svinekjøtt
½ purre
2 ss olje til steking
½ ts salt
½ ts pepper
1 pose salatblanding
2-4 pitabrød
chilisaus

Fremgangsmåte:

Skjær purren i tynne ringer.

Fres kjøttet på relativt sterk varme i to omganger. Del det fra hverandre i små biter. Tilsett purren og stek den sammen med kjøttet til den blir myk. Dryss over salt og pepper.

Varm pitabrødene etter anvisning på pakken. Fyll pitabrødene med kjøtt og salat. Toppes med chilisaus, rømme eller annen dressing.

Tips: Istedet for pitabrød kan du bruke tortillawraps

Innsendt av: Opplysningskontoret for kjøtt
Foto: Studio Dreyer-Hensley

Min Kokebok
Visste du at du nå kan legge alle dine gode oppskrifter ut på nettet? I Apéritifs tjeneste; Min Kokebok kan du opprette din egen profil der du samler alle de gode oppskriftene du har liggende i skap og skuffer hjemme. Har du tilgang på nett, ja da har du tilgang til dine oppskrifter - 24 timer i døgnet - uansett hvor du befinner deg.

Let etter dine nye favorittoppskrifter blant de flere tusen oppskrifter du finner hos Apéritif.

Her kan du registrere deg som bruker av Min Kokebok.
Har du allerede registrert deg, kan du logge deg inn her.

original Dagens rett på MMS
Skriv Dagens og send til 2004, og du mottar Dagens rett fra mandag til fredag. Tjenesten koster 5 kroner pr oppskrift.
Vil du stoppe tjenesten, skriver du Dagens stop og sender til 2004.