Ikke enkeltJakter pÄ nye drivere
Eierne av restaurant Oscarbrygga pÄ Tonnes i Nordland jakter pÄ nye drivere.
Redaksjonen
16 Februar 2009 - 16:00
Etter planen skal det vĂŠre en avklaring innen utgangen av februar.
Restauranten bestÄr av en gammel fiskebrygge som er ombygd til restaurant med maritim, rustikk stil. Restauranten er Äpen i helgene fra april til september, og daglig i sommersesongen.
Ikke enkeltEier Bodil Hansen sier at det slett ikke er en enkel jobb Ä finne folk som er egnet til Ä ta pÄ seg driftsansvaret av restauranten.
- Det tar tid Ă„ sjekke ut folk. Vi mĂ„ finne dem som har et brennende hjerte og som har ideer for hvordan man kan gjĂžre stedet enda mer attraktivt. Ă
finne de rette folkene er helt nÞdvendig. Vi har tidligere brent oss pÄ at vi ikke har fÄtt tak i folk som var seriÞse nok, sier Hansen til Rana Blad.
Lengre driftstid
Hovedsesongen er fra begynnelsen av juni og til skolestart i august. For eierne er det viktig at man fÄr tak i drivere som ser et potensial ut over dette tidsrommet.
- Hadde man funnet noen som kunne utvidet sesongen med to til tre mÄneder i hver ende, ville man nesten hatt helÄrsdrift. I alle fall hvis man regner med julebordstiden, sier Bodil Hansen.
Derfor er det viktig Ă„ finne folk som ser mulighetene ved anlegget og som har ideer til hvordan man kan hente inn folk utenom sesongen.
Hansen rÞper at de har noen navn pÄ mulige driftskandidater pÄ blokka, som de er i dialog med.
- Jeg hÄper vi kommer i havn med noe innen utgangen av februar. Det begynner Ä haste med Ä fÄ tak i folk. Om et par mÄneder er sesongen her, sier hun.
Kan drive selv
Skulle enden pÄ driverjakten i denne omgangen bli resultatlÞs, er eier Bodil Hansen klar pÄ at de da vil holde stedet Äpent selv. Det betyr at hun og broren Oscar Hansen er de formelle driverne.
Forsiden akkurat nÄ