Weekenden som vies 100 prosent til god vin og mat starter allerede på toget fra Oslo S fredag ettermiddag med vinsmaking og et lett måltid Flere vinsmakinger og mer mat blir det etter innsjekking på hotellet. Lørdag er det på'n igjen med temaer som Champagne, Alsace, Australia, endrueviner, gjenomgang av årets 10 beste vinkjøp og ikke å forglemme mat og vin i harmoni. Under måltidene bør du imidlertid ikke spytte (vinen), for da drar hotelldirektøren Jan Bruse Andersen frem noen av vinkjellerens godbiter. Den inneholder for øvrig 20.000 flasker og mottok i 1996 utmerkelsen Norges Beste Vinkart i konkurransen med samme navn i regi av Baron Philippe Mouton-Rothschild, VinCompagniet, Den Norske Vinkelnerforening og Apéritif. Også det amerikanske tidsskriftet Wine Spectator har gitt hotellets vintilbud Award of Excellence i 1997. Søndag er det avreise med tog kl 11.35 eller 16.48 avhengig av om du ønsker å tilbringe dagen i Voss' utmerkede skiløyper eller ei. Prisen er kr 4.850 pr person i dobbeltrom og da er togturen tur/retur Oslo-Voss inkludert i tillegg til alt det ovennevnte. Tillegg for enkeltrom er kr 100 pr døgn. Hotellet tilbyr skikort og leie av skiutstyr til en meget fordelaktig pris. Weekenden bestilles hos Voss Næringsforum på telefon 56 52 08 00, faks 56 52 08 01 eller e-mail vossn@online.no. Aase E. Jacobsen 12.12.98
Reis til vinopplevelse på Vossevangen
Aase hjelper deg: Få polets beste kjøp sendt rett til din mobil
Du står på polet og vet ikke hva du skal velge. Fortvil ikke, for hjelpen er nær: Bestill vår sms-tjeneste og du får tilsendt to ukentlige tips om viner som allerede står i polhyllene.
Les hele sakenArtikler detail - section 11
Kjør denne gavepakken til julekosen – eller som julegave i siste liten - den er på 60+ pol
Du loves en hvitvin med stor dybde og kompleksitet og til en veldig god pris.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett
Kupp på «verdens beste» alkoholfrie vin
Med dette på julebordet, blir du faktisk glad for å gå for alkoholfritt.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett 2
Slik lager du en vegetarisk vri på julemenyen
Julesnurrer til forrett og vegister med rødkålslaw til hovedrett gjør den som velger grønt lykkelig også på julaften.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Ukens vin
De beste ribbeoppskriftene fra langtidsstekt ribbe til porchetta
Her er oppskriftene du trenger for å servere perfekt ribbe, ikke bare på julaften, men også når du har lyst på en ny smak.
Les hele sakenEvents single
Kjør denne gavepakken til julekosen – eller som julegave i siste liten - den er på 60+ pol
Du loves en hvitvin med stor dybde og kompleksitet og til en veldig god pris.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 2
Kupp på «verdens beste» alkoholfrie vin
Med dette på julebordet, blir du faktisk glad for å gå for alkoholfritt.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 3
Når beaujolais nouveau er vel over, er det tid for å gå tilbake til ekte vare
Det er ikke til å komme fra at det er med beaujolais fra de 10 cru-ene, at det blir spenning. Og denne for Norge nye produsenten overbeviser stort.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 4
Super syrah i flere innpakninger – på et pol nær deg
Tre virkelig gode syraher servert på ulike måter, men fra samme magiske hånd.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 5
Juleskinke hører med på en ekte julemeny
Enten du planlegger et julekoldtbord eller en meny med flere retter, er denne oppskriften på juleskinke verd å prøve ut.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 6
Slik lager du en vegetarisk vri på julemenyen
Julesnurrer til forrett og vegister med rødkålslaw til hovedrett gjør den som velger grønt lykkelig også på julaften.
Les hele saken