I mars, nærmere bestemt 17.-21., går turen til Rhône for inntil 20 medlemmer. Her skal følgende produsenter besøkes: Chapoutier, Rostaing, Guigal, Vidal-Fleury, Jaboulet, Chave, Clape, Colombo og Graillot. Et tett, men utrolig spennende program. Alsace-turen som finner sted 21.-25. april er ikke mindre imponerende hva angår besøkslisten (foreløpig): Hugel, Dopff & Irion, Trimbach, Weinbach, Lucien Albrecht, Zind-Humbrecht og Marcel Deiss. Her er det også plass til 20 deltakere. Foreløpig pris pr person er satt til kr 5.600 + evt. enkeltromstillegg for begge destinasjoner. Endelige priser vil fremgå av invitasjonene som sendes til medlemmene i separat post. Det satses på mellomklassehotell. Transporten på stedet skjer med buss og er inkludert. Begge turene får for øvrig en oppbyggelig start i form av forberedende foredrag holdt på norsk jord av Arne Ronold, som vel ikke trenger noen nærmere presentasjon. Det kan bli rift om plassene derfor lønner det seg å melde seg på raskt. Det er ikke mulig å reservere plasser. Kun innbetaling av deltakeravgift gjelder som reservasjon (og den er bindende)! Ring sekretariatet på telefon 22 19 00 75 for nærmere opplysninger.
Rhône eller Alsace?
Aase hjelper deg: Få polets beste kjøp sendt rett til din mobil
Du står på polet og vet ikke hva du skal velge. Fortvil ikke, for hjelpen er nær: Bestill vår sms-tjeneste og du får tilsendt to ukentlige tips om viner som allerede står i polhyllene.
Les hele sakenArtikler detail - section 11
Rene helsekosten - bare mye bedre
Denne drinken gir deg energi bare gjennom sitt fantastiske utseende. Og så smaker den i tillegg utrolig godt.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett
På jakt etter det rimeligere Burgund? Start med disse
Grégoire Hoppenots Fleurie-er lever opp til at Beaujolais er det «nye» Burgund, med en annen druesort og et annet terroir, men prisene er fortsatt og heldigvis svært moderate.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett 2
Rosevinsesongen sparkes i gang med herlige viner til supre priser
To varianter av pinot noir, og en morsom ikke helt tørr blandingsrosé i litersflaske. Da er vi i gang.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Ukens vin
Thomas Sjögren skaper følelser med nærhet til naturen på tostjerneren Signum
Hav og skog inspirerte Thomas Sjögren til Signum, den svenske vestkystens første tostjerners restaurant.
Les hele sakenRene helsekosten - bare mye bedre
Denne drinken gir deg energi bare gjennom sitt fantastiske utseende. Og så smaker den i tillegg utrolig godt.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 2
På jakt etter det rimeligere Burgund? Start med disse
Grégoire Hoppenots Fleurie-er lever opp til at Beaujolais er det «nye» Burgund, med en annen druesort og et annet terroir, men prisene er fortsatt og heldigvis svært moderate.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 3
Årets første «utevin» er på et pol nær deg
Med svært moderat alkohol er det svakt påskegul perlende vin du skal gå for. Og du får veldig mye vin for pengene.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 4
Barolo som kosevin – ja, det funker som bare det med 2022-årgangen
Når det er sagt, er det også en vin som trives veldig godt til både lam og vilt.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 5
Skrukkete epler etter ferien? Lag denne deilige eplekaken
Lun eplekake med kald vaniljeis eller pisket krem blir et høydepunkt uansett tid på året. Her er en enkel og rask oppskrift.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 6
Rosevinsesongen sparkes i gang med herlige viner til supre priser
To varianter av pinot noir, og en morsom ikke helt tørr blandingsrosé i litersflaske. Da er vi i gang.
Les hele saken