I mars, nærmere bestemt 17.-21., går turen til Rhône for inntil 20 medlemmer. Her skal følgende produsenter besøkes: Chapoutier, Rostaing, Guigal, Vidal-Fleury, Jaboulet, Chave, Clape, Colombo og Graillot. Et tett, men utrolig spennende program. Alsace-turen som finner sted 21.-25. april er ikke mindre imponerende hva angår besøkslisten (foreløpig): Hugel, Dopff & Irion, Trimbach, Weinbach, Lucien Albrecht, Zind-Humbrecht og Marcel Deiss. Her er det også plass til 20 deltakere. Foreløpig pris pr person er satt til kr 5.600 + evt. enkeltromstillegg for begge destinasjoner. Endelige priser vil fremgå av invitasjonene som sendes til medlemmene i separat post. Det satses på mellomklassehotell. Transporten på stedet skjer med buss og er inkludert. Begge turene får for øvrig en oppbyggelig start i form av forberedende foredrag holdt på norsk jord av Arne Ronold, som vel ikke trenger noen nærmere presentasjon. Det kan bli rift om plassene derfor lønner det seg å melde seg på raskt. Det er ikke mulig å reservere plasser. Kun innbetaling av deltakeravgift gjelder som reservasjon (og den er bindende)! Ring sekretariatet på telefon 22 19 00 75 for nærmere opplysninger.
Rhône eller Alsace?
Aase hjelper deg: Få polets beste kjøp sendt rett til din mobil
Du står på polet og vet ikke hva du skal velge. Fortvil ikke, for hjelpen er nær: Bestill vår sms-tjeneste og du får tilsendt to ukentlige tips om viner som allerede står i polhyllene.
Les hele sakenArtikler detail - section 11
100 viner testet: Dette er burgundnyhetene i spesialpolet det blir kamp om
Det er 2023-årgangen som gjelder og den byr på blandete opplevelser. Det positive er at prisene har stoppet å øke og noen viner er sågar blitt billigere siden forrige årgang.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett
En slik middagsinvitasjon kan ingen motstå
Be inn på en feststemt søndagsmiddag. Her er oppskrfitene på stek, saus, poteter og grønnsaker.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett 2
Denne drinken lyser opp og varme i januarkulda
Er du ekstra dristig gir du den et dryss av chilipulver, men malt ingefær og en kanelstang gir også god kryddervarme.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Ukens vin
Lisboa har for godt kvittet seg med billigvinstempelet
At Lisboa har fått flere underområder i DOC-klassen, har løftet kvaliteten betydelig. I hvert fall har det medført økt synlighet for en rekke mindre produsenter som lager vin med tydelig terroirkarakter og som respekterer områdets lange tradisjon.
Les hele sakenEvents
Kommende Kurs
-
Ledig plass
KURS I Oslo, 02. FebruarNyt 10 fantastiske viner fra et av Italias mest ikoniske vinhus -
Få plasser igjen
KURS I Oslo, 13. FebruarVilla Paradiso inviterer til italiensk aften med 5 retter og 5 viner -
Ledig plass
KURS I Oslo, 13. FebruarVilla Paradiso inviterer til italiensk aften med 5 retter og 5 viner
100 viner testet: Dette er burgundnyhetene i spesialpolet det blir kamp om
Det er 2023-årgangen som gjelder og den byr på blandete opplevelser. Det positive er at prisene har stoppet å øke og noen viner er sågar blitt billigere siden forrige årgang.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 2
En slik middagsinvitasjon kan ingen motstå
Be inn på en feststemt søndagsmiddag. Her er oppskrfitene på stek, saus, poteter og grønnsaker.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 3
Lagringsdyktig chenin-doldis til utrolig god pris
I dag en doldis i Loire – i hvert fall for den yngre generasjon av chenin-elskere, men disse vinene er fortsatt i det absolutte teten for fascinerende mineralsk tørr chenin blanc.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 4
Ny favoritt fra Dão i Portugal som makser god vinvaluta
Fra produsenten med det litt uvanlige navnet, kommer en pen håndfull svært vellagete viner i et ytterst gunstig prisleie.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 5
Lekrere får du ikke steinbiten til å bli
Gnocchi, sellerihjerter og steinsopp er følget i denne steinbitoppskriften som har smaksgaranti.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 6
Denne drinken lyser opp og varme i januarkulda
Er du ekstra dristig gir du den et dryss av chilipulver, men malt ingefær og en kanelstang gir også god kryddervarme.
Les hele saken