Lær alt om champagne av en proff
Foto: (Istock - stocknshares)
Vinsmaking i Oslo

Lær alt om champagne av en proff

Lær mer om verdens beste musserende viner og smak 9 elegante champagner med vår egen vinekspert Marte Øyen Nordahl
22 Mai 2024 - 08:25

Julen byr på mange muligheter til å åpne en flaske Champagne og da er det greit å ha valgt seg ut sine favoritter. Kanskje du har en stil du foretrekker over en annen?

Champagne er og blir kvalitet og denne kvelden lærer du hvorfor. Du lærer mer om distriktet, lovene og alle uttrykkene de har, samtidig som du får smake Champagne fra de aller beste produsentene.

Marte_20220804140519.jpg [101.82 KB]
Marte Øyen Nordahl

Foredragsholder på dette champagnekurset er Marte Øyen Nordahl. Marte er utdannet sommelier og har lang erfaring fra vin- og restaurantbransjen. Denne kvelden vil hun lære deg mer om ett av verdens aller mest ettertraktede vinområder, Champagne. Du vil bli ledet igjennom Champagnes mange forskjellige stiler, blant annet årgangschampagner, rosé og blanc de blancs på ren chardonnay. En ypperlig sjanse til å lære mer og vite hvordan du skal velge riktig champagne til anledningen.

  Photo: Rawpixel

OBS: Det er ikke angrefrist på dette kurset, ei heller ved sykdom. Det går heller ikke an å bytte kurs eller dato. Ønsker du å gi dette kurset i gave anbefaler vi å kjøpe et gavekort.

Husk at du som abonnent på Apéritifs Mat og vinklubb får rabatt på dette arrangementet.

Forsiden akkurat nå
Slik har du kanskje ikke laget frikasseen før
Dagens rett
Innbakt kremet kyllinggryte

Slik har du kanskje ikke laget frikasseen før

Gjør stas på søndagsmiddagen og følg denne oppskriften på en kyllinggryte litt utenom det vanlige.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Prøv en ny vri på blåskjellene: gratiner dem som i Provence
Dagens rett

Prøv en ny vri på blåskjellene: gratiner dem som i Provence

Blåskjell er lett å ty til når du er fysen på noe ekstra godt midt i uka. Hva med å gratinere dem som i denne oppskriften?

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Knallgod barolo for pengene
+
Godbiter i pollisten

Knallgod barolo for pengene

Denne har bare økt med en hundrelapp på 10 år.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Fortsatt kampklar – med ny etikett – og på et pol nær deg
+
Ukens vin

Fortsatt kampklar – med ny etikett – og på et pol nær deg

Denne sørafrikanske hvitvinen har fått mye uønsket oppmerksomhet – men nå er kritikken stilnet – og vinen er et like godt kjøp som alltid.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Tapasbollene kan også lages av kylling
Dagens rett

Tapasbollene kan også lages av kylling

Saftige kjøttboller hører hjemme på et hvert tapasbord og er perfekt fredagssnack. De kan fint lages av kyllingkjøttdeig.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Nyheter brennevin: At så ung svært røykpreget whisky kan være så supergodt balansert, er et mirakel
+
Tester

Nyheter brennevin: At så ung svært røykpreget whisky kan være så supergodt balansert, er et mirakel

Men det er ikke bare ung whisky i toppklassen blant novembernyhetene, også vellagret cognac av en annen verden.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her