KommunikasjonsdirektĂžr Nina Sundqvist i Nortura er tilsatt som ny administrerende direktĂžr i Matmerk. Nina Sundqvist har vĂŠrt kommunikasjonsdirektĂžr i Nortura siden 2004, og hatt betydelig ansvar for konsernets krise- og endringskommunikasjon. For det arbeidet mottok Nortura fagbransjens pris â Gullkorn.
- à forlate Nortura er ikke lett, men det er et privilegium Ä fortsette arbeidet for norsk kvalitetsmat og norsk matkultur. I en ny rolle ser jeg fram Ä profilere en helnorsk verdikjede sammen med dyktige kolleger i Matmerk, sier Nina Sundqvist i en pressemelding.
Sundqvist har hĂžyere utdanning fra Forsvaret og BI.
- BĂ„de styret og de ansatte i Matmerk er svĂŠrt fornĂžyde med at vi har funnet en ny leder som har kraft og kunnskap til Ă„ utvikle Matmerk videre ifra dagens situasjon, sier styreleder Per Roskifte i Matmerk.Â
LES OGSĂ . KSL Matmerk endrer navn
- Vi setter stor pris pÄ det arbeidet Nina har gjort for Nortura. Hun kjenner verdikjeden for norsk mat fra bonde til forbruker, og har frontet den pÄ en utmerket mÄte. NÄ mÄ vi bare glede oss pÄ Matmerks vegne som fÄr Nina som en tydelig og inspirerende leder, sier konserndirektÞr Tor Aamot i Nortura.
Sundqvist erstatter Ola Hedstein i stillingen som administrerende direktĂžr.Tiltredelsesdato er ikke avklart.