Smak og lær om fantastisk gode øl - Onlinekurs
Onlinekurs

Smak og lær om fantastisk gode øl - Onlinekurs

Lær det du trenger å vite om øl samtidig som du får anledningen til å kjøpe inn fire deilige øl og smake dem sammen med kursets foredragsholder - uten at du behøver forlate stuen hjemme.
02 Januar 2021 - 16:41

Husk at du som abonnent på Apéritifs Mat og vinklubb får rabatt på dette arrangementet.

Ølet er en av verdens eldste alkoholholdige drikker, og har de siste 15 årene fått en sann renessanse, eller nærmest eksplosjon i utvalg og smak. Er du en av dem som forbinder øl med en litt kjedelig og anonym drikk, har du noe stort i vente. For øl kan faktisk variere mer i smak enn vin. Ølet har ikke bare en spennende historie, men attpåtil smaker det fantastisk godt. Når du vet hva du skal velge da. 

På dette kurset lærer du det du trenger å vite om fire populære ølstiler, og får høre spennende og morsomme anekdoter om ølets historie. I tillegg får du nyttige tips om hvilken type mat som passer til de forskjellige ølstilene. 

Disse kan du enten velge å kjøpe inn for å smake sammen med kursets foredragsholder, eller så kan du nyte kurset i all sin prakt alene.

Etter endt kurs vil du ha lært hva som skiller de fire ølstilene tysk hveteøl, IPA, belgisk strong ale og porter. Vi har håndplukket fire typeriktige og gode øl til denne smakingen, som alle er å finne på de fleste Vinmonopol. Disse kan du enten velge å kjøpe inn for å smake sammen med kursets foredragsholder, eller så kan du nyte kurset i all sin prakt alene - og det aller beste er at dette kurset kan du se hjemme i din egen stue. 

Det er Apéritifs ølsmaker Julie Amundsen som guider dere gjennom denne smakingen. Hun er utdannet ølkelner og har flere års erfaring som bartender.  


Nedenfor ser du ølene som gjennomgås på kurset.

Når du har kjøpt kurset vil du motta en kvittering. På den finner du en kode og en lenke til kurset du har meldt deg på. Kurset må ses innen 4 dager etter aktivering av koden. Husk at koden er personlig, og kan ikke sendes til andre. Videoene er opphavsrettslig beskyttet.

Forsiden akkurat nå
Når beaujolais nouveau er vel over, er det tid for å gå tilbake til ekte vare
+
Godbiter i pollisten

Når beaujolais nouveau er vel over, er det tid for å gå tilbake til ekte vare

Det er ikke til å komme fra at det er med beaujolais fra de 10 cru-ene, at det blir spenning. Og denne for Norge nye produsenten overbeviser stort.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Super syrah i flere innpakninger – på et pol nær deg
+
Ukens vin

Super syrah i flere innpakninger – på et pol nær deg

Tre virkelig gode syraher servert på ulike måter, men fra samme magiske hånd.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Disk opp med unike hvitviner til den norske sjømaten
+
Godbiter i pollisten

Disk opp med unike hvitviner til den norske sjømaten

Det som gjør dem så spesielle er at de er laget av druer som kunne vært brukt til den letteste sherrystilen, men uten spritforsterkning.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Denne knusktørre boblevinen har tatt Norge med storm
+
Ukens vin

Denne knusktørre boblevinen har tatt Norge med storm

Med en pris på 189,90 er den blitt en «go-to»-vin for mange på jakt etter noe som både er rimelig og ikke minst godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Mango gjør susen i denne wokoppskriften
Dagens rett
Wok med mango

Mango gjør susen i denne wokoppskriften

Men også det lille kicket fra chili setter et umiskjennelig preg. La det bli en hot torsdag og den kan godt bli kjøttfri om du ønsker det.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Credo på Nasjonalbiblioteket er en unik satsing på matkulturformidling
+

Credo på Nasjonalbiblioteket er en unik satsing på matkulturformidling

Heidi Bjerkans Credo har gjenoppstått i sin tredje og helt nye versjon på Nasjonalbiblioteket i Oslo, hvor formidling av ekte matkultur er hovedmålet – og det for alle budsjetter.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her