2000-tallet er snart to tiår unna, og da er det på tide å hente opp det tiårets favoritter. Som eplemartini. Men ikke så søt som mange laget martinien den gangen.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
2000-tallet er snart to tiår unna, og da er det på tide å hente opp det tiårets favoritter. Som eplemartini. Men ikke så søt som mange laget martinien den gangen.
Kultstatusen for de beste produsentene i flere av Loire-appellasjonene, øker jevnt og trutt. Det gjør også prisene, så det er nå det lønner seg å kjøpe.
Les hele sakenSteinsoppen er rikere smaksmessig og enda mer fleksibel i kjøkkenet enn kantarellen. Og så liker den vinfølge med mye smak.
Les hele sakenGamay fra Morgon (og en av de beste vinmarkene) er den perfekte rødvin for lune augustkvelder
Les hele sakenHvitvin fra Rhône som både har moderat alkohol, god friskhet og en veldig gunstig pris, er sjelden vare.
Les hele sakenSaltimbocca lages vanligvis av kalv - omtrent som schnitzel, men mørt svinekjøtt fra låret fungerer også veldig godt.
Les hele sakenIshavsrøye er både delikat og lekker i smaken, samt lett å tilberede. Som i denne oppskriften som passer perfekt som helgemiddag.
Les hele saken