Både kål og lam er viktige råvarer i den makedonske matkulturen. Akkurat som i den norske. Her er en litt spicy variant av den norske fårikålen hentet fra Makedonia.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Både kål og lam er viktige råvarer i den makedonske matkulturen. Akkurat som i den norske. Her er en litt spicy variant av den norske fårikålen hentet fra Makedonia.
Vi snakker om en hvitvin hvis druer vokser i noe av det mest historiske jordsmonnet.
Les hele sakenMarsala er trolig den mest undervurderte historiske vinskatten av alle, og Florio har det største utvalget av vellagret vare. Som på grunn av at eieren er DiSaronno, nå også ønsker å bli et alternativ for miksologien.
Les hele sakenGresk vin er i vinden og noen er mer klassiske enn andre. Disse er dessuten knallgode kjøp.
Les hele sakenDen er saftig og leskende med moderat alkohol og et bredt bruksområde. På 60+ pol.
Les hele sakenJa, egentlig hele det østre middelhavsområdet. Den må få tid i kjøleskapet og blir faktisk bedre jo lenger den står.
Les hele sakenMed både chardonnay, chenin blanc og rosévin i porteføljen samt pinot noir fra Patagonia, har mye skjedd samtidig som Weinert er trofast mot konseptet.
Les hele saken