Chipotle Bloody Mary
Foto: KarinaUrmantseva

Chipotle Bloody Mary

Bloody mary lages vanligvis med vodka, men i dag er det lov å banne i kjerka og lage versjoner av det meste. Bourbon i en bloody mary er derfor helt innafor - og ikke minst veldig godt.

Fremgangsmåte

Slik lager du drinken

Hell ingrediensene over is i et glass. Rør om og garner med en saltagurk (cornicon) og gjerne også chili, sølvløk og selleristilk som på bildet..

I originaloppskriften er det brukt en bourbon som kalles Old Crow fra Jim Beam, den finnes ikke i Norge, men du kan bruke annen type amerikansk whisky. Se utvalget her

Tabasco Chipotle skiller seg fra vanlig tabasco ved at den er røykpreget. Hvis du bruker vanlig tabasco, går du glipp av røykpreget, men da kan du tilsette en bit chipotle (tørket og røykt jalapenochili) som du knuser i en morter før du har den i drinken.

Se våre andre oppskrifter på bloody mary 

Her kan du lese deg opp på bourbon 

Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter

Lag din egen personlige bartender enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne

Få ukens drink som nyhetsbrev 

 

Sendt inn av Char No. 4, Brooklyn - New York

Forsiden akkurat nå
By på en nydelig italienskinspirert rett med kveite
Dagens rett

By på en nydelig italienskinspirert rett med kveite

Det blir fest når kveite står på menyen, og med denne italienske vrien på oppskriften blir det garantert trampeklapp.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Her finner du mars-utgaven 2026 av Apéritif magasin
+

Her finner du mars-utgaven 2026 av Apéritif magasin

Vi har besøkt Tabuno i Bjørvika, Potong i Bangkok og Tlecān i Mexico City - alle med sterke kvinner ved roret. Dette er bare litt av det du kan lese i siste utgave av magasinet Apéritif.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Chianti-klassiker har fått ekstra påfyll – men prisen er den samme lave
+
Godbiter i pollisten

Chianti-klassiker har fått ekstra påfyll – men prisen er den samme lave

Denne klassikeren av en Chianti Classico er i særdeles god form om dagen – perfekt til peiskosen eller dine beste kjøttretter. Her får du vite hvorfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Start rosésesongen med denne vinterlige utgaven
+
Ukens vin

Start rosésesongen med denne vinterlige utgaven

Den er dessuten en gammel kjenning som det er veldig gledelig at igjen er tilgjengelig.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif
+
Klubb

Her finner du alle de digitale utgavene av magasinet Aperitif

Siden magasinet Aperitif er en del av medlemskapet i Mat- og vinklubben, har vi samlet alle lenkene til de ulike utgavene nedenfor.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Gjør biffen saftig og smakssterk
Dagens rett

Gjør biffen saftig og smakssterk

Denne søndagen blir det saftig biff med bønnesalat og epler som ikke er så snille som de kan høres ut. Denne oppskriften er proppfull av smak.

Les hele saken