Ha i noen dråper Angostura i et highballglass og dekk innsiden med det. Fyll glasset med is, tilsett whisky og limejuicen, topp med cola. Garneres med en båt lime.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Bloody mary lages vanligvis med vodka, men i dag er det lov å banne i kjerka og lage versjoner av det meste. Bourbon i en bloody mary er derfor helt innafor - og ikke minst veldig godt.
I dag en doldis i Loire – i hvert fall for den yngre generasjon av chenin-elskere, men disse vinene er fortsatt i det absolutte teten for fascinerende mineralsk tørr chenin blanc.
Les hele sakenFra produsenten med det litt uvanlige navnet, kommer en pen håndfull svært vellagete viner i et ytterst gunstig prisleie.
Les hele sakenVi snakker om tysk pinot noir i flaske. Men ukens godbit er ikke hvilken som helst, for denne byr på sykt god valuta for pengene.
Les hele sakenSelv om druematerialet er nebbiolo fra toppmarker i La Morra, er prisen halvparten..
Les hele sakenOg kanskje litt godt i glasset. Her får du både oppskrift og tips til hva du kan drikke til denne italienskinspirerte suppen minestrone med broccoli, ansjos og pasta.
Les hele sakenAt Lisboa har fått flere underområder i DOC-klassen, har løftet kvaliteten betydelig. I hvert fall har det medført økt synlighet for en rekke mindre produsenter som lager vin med tydelig terroirkarakter og som respekterer områdets lange tradisjon.
Les hele saken