NÄ kan du bli med pÄ en helt spesiell smaking i det vi fÄr besÞk fra et av Italias aller beste vinhus - Gaja.
Begrenset med plasser - meld deg pÄ i dag!PÄmeldingslenken finner du nedenfor.
Â
Smak 11 viner i verdensklasse
Denne kvelden fÄr du mÞte fjerde generasjon av familien, i det Gaia Gaja tar oss med pÄ en eksklusiv smaking av ikke mindre enn 11 av husets viner til en verdi av kr 7000,-!
Â
Du fÄr smake elegante Baroloer og Barbarescoer, samt enkeltvinmarksvinen Sperrs, i to forskjellige Ärganger!
Levende legende
Vinhuset Gaja har sine rÞtter tilbake til 1859 da familien Äpnet en restaurant i Barbaresco. Her serverte de viner fra sine egne vinmarker, og var blant de aller fÞrste som tappet Barbarescoer pÄ flaske.
Angelo Gaja begynte i familiebedriften i 1961, og overtok driften i 1969. Hans fokus pÄ blant annet mindre avlinger, bruk av smÄ eiketÞnner, temperaturkontrollert gjÊring og med et konstant fokus pÄ kvalitet og egenart, har gitt huset og han selv det renomméet det har i dag.
Angelo Gaja har blitt en legende i Piemonte og i vinverden forÞvrig, og hans Barbaresco Sori Tildin 1990 var den fÞrste vinen i verden til Ä oppnÄ 100 poeng i The Wine Spectator.
Â
Unn deg selv og gode venner og kjente en enestÄende opplevelse - meld deg pÄ i dag!
Â
PÄmeldingslenken finner du nedenfor.
Â
Dette er vinene du fÄr smake denne kvelden:
Â
âą Rossj Bass 2006 (spesialbestilling, kr 282,-)
âą Sugarille 2001 (spesialbestilling, kr 688,-)
âą Camarcanda 2004 (spesialbestilling, kr 580,-)
âą Barolo Dagromis 2001 (spesialbestilling, kr 367,-)
âą Gaja Barolo Dagromis 2003 (spesialbestilling, kr 385,-)
âą Gaja Barbaresco 2004 (spesialbestilling, kr 995,-)
âą Gaja Barbaresco 2001 (spesialbestilling, kr 1.272,-)
âą Langhe Nebbiolo Sperss 2001 (spesialbestilling, kr 931,-)
âą Langhe Nebbiolo Sperss 2003 (spesialbestilling, kr 1.078,-)
Ú Meld deg pÄ her (klikk)Arrangementet er nÄ avholdt
Tid: 11. mars 2008, kl. 18.00 - 20:00
Pris: kroner 595,- pr. person
Sted: Gamle Logen, Grev Wedels plass 2, 0151 Oslo.
Â
NB! Kun 70 plasser!
PÄmeldingen er bindende.
Â
Dersom du melder deg pÄ kurset, men unnlater Ä mÞte opp eller melder deg av etter fristen, refunderes ikke kursavgiften.
Â
Avbestillingsfrist: 05.03.08 kl. 23:59. Avbestilling skjer ved Ă„ sende en e-post til
kurs@aperitif.no Les de komplette vilkÄrene for kjÞp av produkt og tjenester fra Apéritif AS
- klikk her.
Â
Â

| Formen pÄ glasset bestemmer treffpunktet i munnen, og pÄvirker sÄledes hvordan vinen lukter og smaker. For Ä kunne gi deg den optimale opplevelsen av vinene vi presenterer benytter Apéritif seg derfor av de beste vinglassene pÄ markedet.  |
Foto: Gaja