- Kanskje er det slik at Rusmiddeldirektoratet nå vil instruere norske medier som Aftenposten og VG, eller for den saks skyld Dagbladet om hvordan redaksjonelle vinanmeldelser skal publiseres, hva de kan inneholde og hvordan de kan bygges opp? Kanskje kontorsjefen i direktoratet burde la det han planlegger å si passere hjernebarken før det uhemmet løper over tungen, sier en irritert Jan H. Amundsen, ansvarlig redaktør i Apéritifs nettugave. - Det er full pressefrihet i Norge, og hvordan vi setter opp våre vinanmeldelser akter vi ikke å rådføre oss med Rusmiddeldirektoratet om. Dessverre, fordi det gjelder offentlig myndighet, er uttalelsen bygd direktoratets oppfatning om at det behersker alt som omhandler alkohol i dette landet. Kanskje kontorsjefen burde rådføre seg med noen som kjenner til ordet pressefrihet, og kanskje burde noen fortelle ham at han tråkker grundig i baret, sier Amundsen som lover at Apéritifs Polliste fortsatt vil bli publisert på nettet fullstendig uavhengig av hva byråkratene måtte mene. - Kanskje norske journalister, som normalt stiller seg i første rekke for å forsvare ytringsfriheten, også burde reagere når byråkrater med minimale kunnskaper fritt får tumle i avisenes spalter og øve angrep på pressens frihet til selv å utforme sitt redaksjonelle stoff. Det er lov selv om det Apéritif skriver om er alkohol, sier han. 07.10.98
Apéritifs Polliste fortsetter, selvfølgelig
Aase hjelper deg: Få polets beste kjøp sendt rett til din mobil
Du står på polet og vet ikke hva du skal velge. Fortvil ikke, for hjelpen er nær: Bestill vår sms-tjeneste og du får tilsendt to ukentlige tips om viner som allerede står i polhyllene.
Les hele sakenArtikler detail - section 11
Lekrere blir knapt en viltmiddag: Reinsdyrfilet med krydret plommesaus
Denne oppskriften med reinsdyrfilet som hovedingrediens må du rett og slett prøve.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett
By på en virkelig lekkerbisken med klippfisk
Lettere kost betyr ikke mindre smak. Bare sjekk ut denne oppskriften.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett 2
Ikke rart denne drinken har fått navnet Smoky Martini
Martinis har lenge vært på moten, men denne varianten kombinerer en krystallklar vodka med Islay-whiskyens røykfylte eleganse.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Ukens vin
I basis er det en liten håndfull nye viner - med og uten - som er verd din oppmerksomhet
Du behøver derfor ikke å gå bomtur til nærmeste pol om det er nyheter du er opptatt av.
Les hele sakenLekrere blir knapt en viltmiddag: Reinsdyrfilet med krydret plommesaus
Denne oppskriften med reinsdyrfilet som hovedingrediens må du rett og slett prøve.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 2
By på en virkelig lekkerbisken med klippfisk
Lettere kost betyr ikke mindre smak. Bare sjekk ut denne oppskriften.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 3
Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen
For det får du her i rikt monn, og så er den da også signert en av de aller beste.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 4
Knallbillige viner uten kompromisser
I januar skal det være lett og lyst. Disse vinene topper på alle områder – og er i tillegg knallbillige - uten å kompromisse med smaken.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 5
Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2026
Bli med på en smakfull vinopplevelse hvor du får smake viner fra noen av verdens beste rieslingprodusenter.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 6
Ikke rart denne drinken har fått navnet Smoky Martini
Martinis har lenge vært på moten, men denne varianten kombinerer en krystallklar vodka med Islay-whiskyens røykfylte eleganse.
Les hele saken