- Kanskje er det slik at Rusmiddeldirektoratet nå vil instruere norske medier som Aftenposten og VG, eller for den saks skyld Dagbladet om hvordan redaksjonelle vinanmeldelser skal publiseres, hva de kan inneholde og hvordan de kan bygges opp? Kanskje kontorsjefen i direktoratet burde la det han planlegger å si passere hjernebarken før det uhemmet løper over tungen, sier en irritert Jan H. Amundsen, ansvarlig redaktør i Apéritifs nettugave. - Det er full pressefrihet i Norge, og hvordan vi setter opp våre vinanmeldelser akter vi ikke å rådføre oss med Rusmiddeldirektoratet om. Dessverre, fordi det gjelder offentlig myndighet, er uttalelsen bygd direktoratets oppfatning om at det behersker alt som omhandler alkohol i dette landet. Kanskje kontorsjefen burde rådføre seg med noen som kjenner til ordet pressefrihet, og kanskje burde noen fortelle ham at han tråkker grundig i baret, sier Amundsen som lover at Apéritifs Polliste fortsatt vil bli publisert på nettet fullstendig uavhengig av hva byråkratene måtte mene. - Kanskje norske journalister, som normalt stiller seg i første rekke for å forsvare ytringsfriheten, også burde reagere når byråkrater med minimale kunnskaper fritt får tumle i avisenes spalter og øve angrep på pressens frihet til selv å utforme sitt redaksjonelle stoff. Det er lov selv om det Apéritif skriver om er alkohol, sier han. 07.10.98
Apéritifs Polliste fortsetter, selvfølgelig
Aase hjelper deg: Få polets beste kjøp sendt rett til din mobil
Du står på polet og vet ikke hva du skal velge. Fortvil ikke, for hjelpen er nær: Bestill vår sms-tjeneste og du får tilsendt to ukentlige tips om viner som allerede står i polhyllene.
Les hele sakenArtikler detail - section 11
Gled deg til strålende champagner blant januarnyhetene
Om du ikke har brukt opp hele boblebudsjettet, er det mange virkelige godbiter blant de 80 nyhetene som er testet.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett
Imponerende Loire-viner gjør hvit januar til en gledens måned
Det er i stor grad (men ikke bare) nyere navn som styrer skuta, ikke bare i Loire, men også i Burgund, Tyskland og Alsace når de nye hvitvinene i januar oppsummeres.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett 2
Spiste du ikke kalkun på nyttårsaften - benytt sjansen nå
Med denne oppskriften blir kalkunfileten ekstra god. Hemmeligheten er å trekke den i en krydderkraft og selvsagt kjøre på med mye godt tilbehør.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Ukens vin
Med denne fiskesuppen blir det feststemning
Det er ikke mer enn torsk og reker som skal til. Mye god smak for en liten innsats.
Les hele sakenGled deg til strålende champagner blant januarnyhetene
Om du ikke har brukt opp hele boblebudsjettet, er det mange virkelige godbiter blant de 80 nyhetene som er testet.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 2
Imponerende Loire-viner gjør hvit januar til en gledens måned
Det er i stor grad (men ikke bare) nyere navn som styrer skuta, ikke bare i Loire, men også i Burgund, Tyskland og Alsace når de nye hvitvinene i januar oppsummeres.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 3
Et av de aller beste kjøpene i basis
I ny årgang er denne Rioja-en helt i tet, og så er den å finne i basisutvalgets 60+ polutsalg. Fra samme produsent kommer også noen hvite godbiter.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 4
Gjør et kupp med denne Nahe-rieslingen
Den er nemlig laget av en av de aller beste. Og så er det satt ned til bare 250 kroner.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 5
Villa Paradiso inviterer til italiensk aften med 5 retter og 5 viner
Smak nydelig mat og vin med levende musikk i bakgrunnen på Villa Paradiso Munch Brygge. Dette blir en kveld du sent vil glemme!
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 6
Spiste du ikke kalkun på nyttårsaften - benytt sjansen nå
Med denne oppskriften blir kalkunfileten ekstra god. Hemmeligheten er å trekke den i en krydderkraft og selvsagt kjøre på med mye godt tilbehør.
Les hele saken