Cocktailkurs: Lær å lage klassiske cocktails med en tvist
Foto: (Istock - 5PH)
Cocktailkurs

Cocktailkurs: Lær å lage klassiske cocktails med en tvist

Den 11. september inviterer vi til et eksklusivt cocktailkurs hvor du lærer å lage 5 cocktails. Det er begrenset antall plasser – så vær rask!
17 Juni 2025 - 08:50

Har du lyst til å imponere med lekre cocktails? Bli med og lær det grunnleggende om brennevin og hvordan du bruker det til å lage klassiske drinker. På kurset lærer du å lage fem favoritter: Margarita, Spritz, Negroni, Sidecar og Cosmopolitan. Men de skal lages med en spennende tvist! Du får teste dine ferdigheter i å shake drinker og lage garnityr som gjør cocktailene ekstra flotte.

Lær å lage klassiske drinker - med en tvist Foto: Istock - eddieberman

Kommersiell direktør i Palmer Spirits, Morten Hofseth-Olsen, deler sine beste tips og tvister for å løfte smakene enda et hakk. Med over 25 års erfaring fra Vinmonopolet, cocktailbarer i Norge og som barsjef på Bakgården Bar i Kristiansand, er Morten en ekte ekspert. I tillegg til å være utdannet sommelier, har han deltatt i både nasjonale og internasjonale drinkkonkurranser.

Morten skal guide deg trygt gjennom kvelden. Foto: Tina Rekdal

Ta med deg venner eller kom alene, vi garanterer en hyggelig kveld med deilige cocktails.

OBS: Det er ikke angrefrist på dette kurset, ei heller ved sykdom. Det går heller ikke an å bytte kurs eller dato. Ønsker du å gi dette kurset i gave anbefaler vi å kjøpe et gavekort.

Husk at du som abonnent på Apéritifs Mat og vinklubb får rabatt på dette arrangementet.

Forsiden akkurat nå
Pinot noir-perler med kjendissignatur
+
Godbiter i pollisten

Pinot noir-perler med kjendissignatur

At disse vinene er så strålende, har med måten druene er dyrket på, opprinnelse og kompetansen bak.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Smak på soloppgangen i Libanon - eller opplev noe virkelig historisk
+
Ukens vin

Smak på soloppgangen i Libanon - eller opplev noe virkelig historisk

Det er nemlig navnet på denne roséen – og den unike hvitvinen den har følge med, er i en liga for seg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Unike sørafrikanere med klassikerstatus
+
Godbiter i pollisten

Unike sørafrikanere med klassikerstatus

Opprinnelsen har ikke det beste renommet, men det er som med hunden og hårene, for selv Robertson kan by på gull i flytende form.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Når du ikke er helt klar for å ta farvel med sommeren
+
Ukens vin

Når du ikke er helt klar for å ta farvel med sommeren

Denne hvitvinen er både aromatisk og syrefrisk og med nok fylde til å følge augustmenyen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Disk opp med noe lettlaget eksotisk til middag
Dagens rett

Disk opp med noe lettlaget eksotisk til middag

Vi snakker om en karriduftende gryte med masse frukt som ananas og mango.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Kypros er et skatteparadis for druer
+

Kypros er et skatteparadis for druer

Kypros med sin minst 5000 år lange vintradisjon, er i dag et veldig spennende vinland med spektakulære høytliggende terrasserte vinmarker med upodete vinstokker, satsning på egenartede lokale druesorter.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her