Smaken av Bordeaux: Nyt 10 fantastiske viner til 5 snacksretter
Foto: (Istock - stocknshares)
Vinsmaking i Oslo

Smaken av Bordeaux: Nyt 10 fantastiske viner til 5 snacksretter

Kullt inviterer deg til å bli bedre kjent med den legendariske vinregionen den 8. oktober.
31 August 2026 - 11:10

Ønsker du å lære mer om Bordeaux? Da er dette kvelden for deg! Her får du en grundig gjennomgang og kan smake viner fra 5 underområder: Pessac-Léognan, Margaux, Pauillac, Saint-Émilion, Pomerol. Du får smake viner fra både venstre og høyre bredd, og etter kvelden sitter du igjen med en bedre forståelse av hvordan forskjeller i terroir, druer og vinifikasjon påvirker vinene. Fra hvert underområde serveres det to viner, hvor tradisjonell og moderne stil settes opp mot hverandre. Det blir også servert nøye utvalgte snacksretter, så du virkelig får oppleve harmonien mellom vin og mat.

Kvelden ledes av restaurantsjef og sommelier, Arpad Hortobagyi. Arpad har jobbet i restaurantbransjen i over 11 år, og har lang erfaring med mat og vin i kombinasjon. Han har en solid ekspertise innen fransk vin, med fokus på Bordeaux, og ønsker nå å øke interessen og forståelsen av klassisk Bordeaux i Oslo.

Restaurantsjef, Arpad Hortobagyi. Foto: Kullt

Kullt ligger midt i hjertet av Oslo - rett ved Rådhusplassen, med utsikt mot Aker Brygge og Kontraskjæret. Fra Norges største innendørs kullgrill, deres fire meter lange Grillworks Infierno 154, serverer de varierte menyer med kjøtt, fisk og skalldyr. De bruker Binchotan-kull, som er det beste kullet i verden. Hvis du i tillegg har lyst til å spise før eller etter smakingen, får du 20 % rabatt på maten ved å booke bord med kommentar: aperitif 20%. Booking gjøres via KULLT sin hjemmeside.

Kullt bordeaux.png [104.45 KB]
Endringer kan forekomme

OBS: Dette arrangementer arrangeres av Kullt. Apéritif er kun ansvarlig for billettsalg og markedsføring. Representant fra oss er derfor ikke til stede på arrangementet. Det er ikke angrefrist på dette kurset, ei heller ved sykdom. Det går heller ikke an å bytte kurs eller dato. Ønsker du å gi dette kurset i gave anbefaler vi å kjøpe et gavekort. Allergier må meldes i fra en uke i forkant til kurs@aperitif.no.

Forsiden akkurat nå
Bak den svarte etiketten skjuler en søsters briljans seg
+
Ukens vin

Bak den svarte etiketten skjuler en søsters briljans seg

Joana Maçanita er søsteren til geniforklarte Antonio Maçanita og hun lager stadig lekrere vinene fra vingården i Douro.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Best av 500 rødviner: Barolo, grand cru burgund og Côte-Rôtie i superklassen
+
Tester

Best av 500 rødviner: Barolo, grand cru burgund og Côte-Rôtie i superklassen

Eneste ulempen er selvsagt høye priser, men når det er sagt, finnes det også veldig godt prisede alternativer fra andre destinasjoner.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Sørfranske rødviner i en klasse for seg
+
Godbiter i pollisten

Sørfranske rødviner i en klasse for seg

Takket være naturlige metoder, biodynamisk drift og råd fra en kultprodusent, har denne historiske Languedoc-produsenten fått en nystart, men ikke helt uten dramatikk.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Grillsesongen er ikke over – denne billigvinen gjør jobben
+
Ukens vin

Grillsesongen er ikke over – denne billigvinen gjør jobben

159,90 er virkelig billig i dagens prisleie, og i hvert fall når den er så vellaget som denne.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lasagne i regnbuens farger er lekkert, næringsrikt og utrolig godt
Dagens rett

Lasagne i regnbuens farger er lekkert, næringsrikt og utrolig godt

Denne fargerike vegetarlasagnen krever litt arbeid, men er verdt hvert eneste sekund. By på denne retten når du virkelig skal imponere gjestene dine, eller vil varte opp litt ekstra for familien.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

100 nye bobleviner testet: Rosa champagne av en annen verden topper
+
Tester

100 nye bobleviner testet: Rosa champagne av en annen verden topper

Vi får ikke nok av champagne og britiske bobler her i nord, og det virker som om de økende prisene ikke stopper denne lysten.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her