Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Akevittsmoothie med multer er som skapt for brunsj.
Sendt inn av Opplysningskontoret for meieriprodukter
Daiquiri er en sommerfavoritt, men med akevitt og dill blir den riktig så høstlig. En frisk og smaksrik start på kvelden, signert bartender Kasper Lygre Gulbrandsen, Lysverket i Bergen.
Denne varianten av klassikeren Bloody Mary er med akevitt og gir en liten annen og ekstra krydret karakter.
Det er brukt O.P. Anderson i denne oppskriften, en rund og ikke for intens akevitt, men enhver akevitt i den tørrere stilen fungerer her. Det som gjør drinken er faktisk ingefærølet.
Rabarbra duger til mer enn å dyppes i sukker. Her får du mange gode oppskrifter.
Les hele sakenCeviche av sei med appelsin, avocado og chili er både syrlig og med et lett chilibitt, og det er en av suksessfaktorene bak denne retten.
Les hele sakenDet er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.
Les hele sakenIkke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.
Les hele sakenFantastisk utsikt, deilige gin-drinker og DJ. Blir det mer sommerstemning enn dette? Fredag 05. juni holder Kullt en eksklusiv åpning av deres takterrasse, og du er invitert!
Les hele sakenGodt utvannet klippfisk gir grillspydene ekstra karakter. Prøv denne oppskriften med klippfisk, reker og kamskjell neste gang du fyrer opp grillen.
Les hele saken