Fordel Grand Marnier og sukker i to irish coffee glass, varmes i microovn. Flamber likøren, hell i kaffen til ca 2-3cm fra randen. Fordel whiskey mellom glassene og topp med pisket fløte.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
I denne deilige drinken skal du bruke Irsk whiskey som er den korrekte ingrediensen som kjennetegnes av bløthet, lett sødme og fravær av røyk. Kremtoppen må lages av pisket fløte og ikke fra sprayflaske.
Det er altså ikke bare det franske navnet som forteller om relasjonen.
Les hele sakenOg ikke minst finnes den på de fleste pol – og sågar i magnumflaske som må bestilles.
Les hele sakenHvordan det er mulig å lage en rødvin med så mye karakter og eleganse og likevel bare 11,5 prosent alkohol. Og så finnes den på de fleste større pol.
Les hele sakenDen finnes dessuten i de fleste polhyller og er perfekt å ta med seg på vinterferien – også om den tilbringes hjemme.
Les hele sakenDu trenger slett ikke kjøtt for at karbonadene skal smake mye og godt. Her er oppskriften på grønnsak-karbonader med sprøstekte selleristaver.
Les hele sakenPå baren Mahaniyom i Bangkok går man nye veier for å skape annerledes smaksopplevelser hvor drinkene får navn etter hovedingrediensen: Cow, Pomelo og Squid er akkurat det du tror.
Les hele saken