Deilig morgensmørbrød
Foto: Lisa Westgaard

Deilig morgensmørbrød

Alle snakker om at du skal starte dagen med frokost. Her er et smørbrød med mye god smak og så blir du ikke stappmett.

Ingredienser
1 skive landbrød
½ ss smør
½ dl ruccula eller annen salat
4 skiver røkt kalkunpålegg
1 "smilende" eller hardkokt egg
1 ss hakket rødløk
2 ss frisk brønnkarse (kan sløyfes)
4 lettkokte frisk grønn asparges
1 ss hakket rødløk eller noen halve ringer

Fremgangsmåte

Ha på smør på en skive ferskt brød. Legg på rikelig med grønn og fristende salat.

Rull sammen noen skiver røkt kalkunpålegg og legg på smørbrødet sammen med "smilende" eller hardkokt egg i båter.

Noen lettkokte, herlige aspargestopper topper smaken, mens hakket rødløk og karse gjør smørbrødet fargerikt og fristende.

Her kan du forsyne deg av veldig mange oppskrifter på sandwich

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
600 hvitviner testet: Den heftigste hvitvinen er søt, men det finnes også imponerende tørre viner i alle prisklasser
+
Tester

600 hvitviner testet: Den heftigste hvitvinen er søt, men det finnes også imponerende tørre viner i alle prisklasser

Riesling som tar fletta av det meste annet. Vin fra hutiheiti som ingen kan måle seg med. Og burgunderlegender til en tredel av prisen. Det er litt av mainyhetene blant de hvite vinene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Disse vinene er fortsatt røverkjøp
+
Ukens vin

Disse vinene er fortsatt røverkjøp

Dão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Sjelden perle av en rødvin fra Alpene
+
Godbiter i pollisten

Sjelden perle av en rødvin fra Alpene

Den koster det samme som en ok Burgund-pinot, men har en langt mer spennende fortelling.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Britisk chablis-boks-utfordrer
+
Ukens vin

Britisk chablis-boks-utfordrer

Den første engelske bib-en på polet, er en friskus og som med fordel kan erstatte chablis i dette formatet.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2026
Matkurs og vinkurs
Vinmesse 07. mai i Oslo

Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2026

Bli med på en smakfull vinopplevelse hvor du får smake viner fra noen av verdens beste rieslingprodusenter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

230 bobleviner testet: Strålende chardonnaychampagner - også i budsjettklassen
+
Tester

230 bobleviner testet: Strålende chardonnaychampagner - også i budsjettklassen

Chardonnaychampagne er for mange det ultimate uttrykket, mens andre heller til kompleksiteten i blandinger og ikke minst legender. I mai får du tips om alle varianter.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her