Kyllinggrillspyd i lompe

Fremgangsmåte

Skjær kyllingfiletene i passe store grillbiter. Bland sammen marinaden i en liten plastpose og ha i kylling og reker. Knyt posen og legg den kjølig noen timer eller gjerne et døgn.

Træ grillspyd med kylling, reker (scampi) og ananas. Legg dem på grillen, gjerne på et stykke aluminiumsfolie for å unngå at kjøttet setter seg fast. Tiden avhenger av grillens varme. Legg et par lomper på hver tallerken og smør over korianderpesto (sterk). Legg over grillspydene og drypp over litt mildnende rømme.

Korianderpestoen:
Ha solsikkekjerner, koriander (gjerne blandet med persille og noe mynte), grønn chili samt olje i en hurtigmikser og mos til smørbar konsistens.
 
Tips:
Hold rundt lompa med grillspydet inni. Trekk ut grillspydet mens kjøttet forblir i lompa. Da er det enkelt å spise enten med hendene eller med kniv og gaffel.

Kilde Matprat.no

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Brokkolisuppe med kokosmelk og sprøstekt halloumi er en svært god kombinasjon
Dagens rett

Forsiden akkurat nå - 2

Slik har hi-tech og menneskelig luktesans minimert korkproblemet
+

Slik har hi-tech og menneskelig luktesans minimert korkproblemet

Faren for ødelagt vin på grunn av dårlig korkkvalitet er nærmest minimert, med de siste årenes investeringer i teknologi. Vi ser på hvordan hi-tech og menneskelig luktesans kombineres for å tilby vinprodusenter bærekraftig framstilte vinkorker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Disse vinene ser du bare her
+
Godbiter i pollisten

Disse vinene ser du bare her

Det er ikke bare fordi de er sjeldne, men selvsagt først og fremst fordi de er noen riktige godbiter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Høstferiens beste trelitere
+
Ukens vin

Høstferiens beste trelitere

De kommer fra Californias sentrale kystnære vinmarker og finnes på et pol nær deg.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Disse vinene har tatt Norge med storm. Bli med og smak hvorfor
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Disse vinene har tatt Norge med storm. Bli med og smak hvorfor

Tre norske vinfolk som med sin brede kunnskap har laget viner med historier verdt å fortelle. Den 09. november får du smake 7 viner fra P.A. Larsen og høre de spennende historiene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Nye øl i spesialpol: Mørke kraftpakker og pur galskap
+
Tester

Nye øl i spesialpol: Mørke kraftpakker og pur galskap

Det er en kjapp oppsummering av de 40 produktene som er testet og hvor noen går lenger enn andre i både karakter og villskap.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her