Lær mer om champagne
Foto: (Istock - PPAMPicture)
Vinsmaking i Oslo

Lær mer om champagne

Lær mer om verdens beste musserende viner og smak 9 elegante champagner med vår egen vinekspert Marte Øyen Nordahl
16 Desember 2025 - 08:25

Champagne er og blir kvalitet og denne kvelden lærer du hvorfor. Du lærer mer om distriktet, lovene og alle uttrykkene de har, samtidig som du får smake champagne fra de aller beste produsentene. Kanskje du har en stil du foretrekker over en annen?

Marte_20220804140519.jpg [101.82 KB]
Marte Øyen Nordahl

Foredragsholder på dette champagnekurset er Marte Øyen Nordahl. Marte er utdannet sommelier og har lang erfaring fra vin- og restaurantbransjen. Denne kvelden vil hun lære deg mer om ett av verdens aller mest ettertraktede vinområder, Champagne. Du vil bli ledet igjennom champagnes mange forskjellige stiler, blant annet årgangschampagner, rosé og blanc de blancs på ren chardonnay. En ypperlig sjanse til å lære mer og vite hvordan du skal velge riktig champagne til anledningen.

Ønsker du å lære mer om rødvin? Klikk her!

Ønsker du å lære mer om hvitvin? Klikk her!

  Photo: Rawpixel

OBS: Det er ikke angrefrist på dette kurset, ei heller ved sykdom. Det går heller ikke an å bytte kurs eller dato. Ønsker du å gi dette kurset i gave anbefaler vi å kjøpe et gavekort.Husk at du som abonnent på Apéritifs Mat og vinklubb får rabatt på dette arrangementet.

Forsiden akkurat nå
Ikke rart denne drinken har fått navnet Smoky Martini
Ukens drink

Ikke rart denne drinken har fått navnet Smoky Martini

Martinis har lenge vært på moten, men denne varianten kombinerer en krystallklar vodka med Islay-whiskyens røykfylte eleganse.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

I basis er det en liten håndfull nye viner - med og uten - som er verd din oppmerksomhet
+
Tester

I basis er det en liten håndfull nye viner - med og uten - som er verd din oppmerksomhet

Du behøver derfor ikke å gå bomtur til nærmeste pol om det er nyheter du er opptatt av.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen
+
Godbiter i pollisten

Du kan fint se mot Libanon for eleganse i rødvinen

For det får du her i rikt monn, og så er den da også signert en av de aller beste.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallbillige viner uten kompromisser
+
Ukens vin

Knallbillige viner uten kompromisser

I januar skal det være lett og lyst. Disse vinene topper på alle områder – og er i tillegg knallbillige - uten å kompromisse med smaken.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2026
Matkurs og vinkurs
Vinmesse 07. mai i Oslo

Smak hundrevis av viner på Rieslingmessen 2026

Bli med på en smakfull vinopplevelse hvor du får smake viner fra noen av verdens beste rieslingprodusenter.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Magikeren Ted Lemon har laget noen av de mest ettertraktede pinot noirene (også prismessig) blant januarnyhetene
+
Tester

Magikeren Ted Lemon har laget noen av de mest ettertraktede pinot noirene (også prismessig) blant januarnyhetene

De konkurrerer med burgundtopper, men til en annen pris. Mens volumene er bittesmå, er det nok av andre godsaker som lanseres 14, januar.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her