NĂžgne Ă ble den fĂžrste helga i september tildelt mer internasjonal heder og ĂŠre. Grimstad-bryggeriet vant gullmedalje i porter-klassen mot et stort felt av konkurrenter pĂ„ GĂžteborg Ăl-festival, melder bloggen Humle og Malt.
Mikrobryggeriet gjÞr det ogsÄ godt salgsmessig. I august var tallene for hele 2010 passert, skriver Agderposten.
- I Ă„r har vi Ăžkt salget hver eneste mĂ„ned siden januar, og de beste mĂ„nedene ligger foran oss. SĂ„ langt har vi aldri laget mer Ăžl i en mĂ„ned, enn vi gjorde i juli, sier daglig leder av NĂžgne Ă, Haldor Berge til avisa.
Han tror pÄ 40 prosent Þkt produksjon og salg i Är. Det betyr mer enn 600 000 liter Þl, og i september fÄr bryggeriet en flunkende ny tappelinje som fjerner tidligere flaskehalser i produksjonen.
For to Ă„r siden var eksport av Ăžl den stĂžrste salgskanalen for NĂžgne Ă. NĂ„ er andelen sunket fra rundt 60 prosent til omtrent 19. En Ăžkende interesse for Ăžl og gode testresultater fĂ„r mye av ĂŠren for salgsĂžkningen pĂ„ hjemmebane.