Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sendt inn av Per Christian
Magarita er den perfekte måten å begynne utforskningen av tequila - enn si mezcal. Og med et ekstra fruktelement i stedet for den klassiske miksen av tequila, lime og sitruslikør, blir den enda mer lettdrikkelig.
Margarita er en av de mest populære latinodrinkene. I dette tilfellet er det basilikum og appelsinbitter som gjør at den skiller seg fra den opprinnelige drinken.
Mezcal, rødbeter og lime i en drink er nok en ny opplevelse for de fleste. Denne anbefales på det sterkeste.
Med denne drinken kan du forberede deg til noe det beste med jul, de nye filmene. Selv om du må vente til neste år med et gjensyn av Pirates of the Carrribean, kan drinken nytes allerede denne julen.
Donne di Terra er en ny generasjon av kvinnelige bønder som opererer i ulike deler av det sørlige Italia. Felles har de en klar filosofi om hva som betyr noe i livet og for samfunnet.
Les hele sakenI den lille vinregionen Mamoiada, i fjellandskapet i det sentrale Sardinia, berømt for sitt karneval, lages uttrykksfulle håndverksviner av cannonau og den lokale druen granatza. Her er vin ikke bare en drikk, men selve livet.
Les hele sakenHos Al-Cantàra kombineres kunst og poesi med vinmaking og innimellom andre enn de vanlige druesortene i førersetet – og det smaker svært godt.
Les hele saken200 kroner hver og alle gjør en jobb overfor vårens første grilling. Samtidig som de skiller seg klart ut i sin prisklasse.
Les hele sakenEr du nysgjerrig på hva som faktisk er forskjellen på musserende viner? Denne ettermiddagen får du muligheten til å smake 6 ulike musserende viner. En perfekt vinsmaking for vennegjengen!
Les hele sakenDenne helgen får den guddommelige kveita følge av flotte rotgrønnsaker - som fortsatt holder godt mål. Summen er et skikkelig norsk festmåltid.
Les hele saken