Katlas Frozen Margarita drinkoppskrift
Foto: Markus Andersson

Katlas Frozen Margarita drinkoppskrift

Slik serveres margaritaen på Katla i Oslo.

Fremgangsmåte

  1. Forbered glasset: Hvis ønskelig, gni en limekile rundt kanten av glasset og dypp kanten i salt for en saltet kant. Sett glasset i fryseren for å kjøle det ned mens du lager drinken.
  2. Legg ingrediensene i blenderen: Hell tequila, Cointreau, limejuice, agavesirup og salt i blenderen.
  3. Legg til is: Tilsett en håndfull isbiter i blenderen. Mengden is vil avhenge av hvor tykk eller tynn du ønsker margaritaen.
  4. Bland til ønsket konsistens: Start blenderen på lav hastighet og øk gradvis. Fortsett å blande til blandingen er jevn og isen er knust til ønsket konsistens.
  5. Smak til og juster: Smak på margaritaen og juster mengden limejuice, agavesirup eller tequila etter din personlige preferanse
  6. Server: Ta glasset ut av fryseren og hell den frosne margaritaen forsiktig i glasset. Pynt med en skive med lime.

Utstyr:

- Blender

- margaritaglass eller lignende

Sendt inn av Katla

Forsiden akkurat nå
Nytt stjerneskudd: Kul dame lager kule burgundere
+
Godbiter i pollisten

Nytt stjerneskudd: Kul dame lager kule burgundere

At Jessica Litaud er inspirert av Jean-François Ganevat og Jean-Marie Guffens, er med på å skille hennes viner fra andre i Burgund.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Rimelig rødvinskos i høstferien? Denne finnes på alle pol
+
Ukens vin

Rimelig rødvinskos i høstferien? Denne finnes på alle pol

Det vil si de aller minste må du se bort fra. Men de andre kan by på dette knallkjøpet av en bordeaux som på toppen av det hele er økologisk framstilt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Seier i nordisk for sommelierer for Nikolai Haram Svorte på fjerde forsøk

Gull i Nordisk for sommelierer ble Nikolai Haram Svortes 11 medalje i norske og nordiske konkurranser.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Benjamin Aarsland til topps i ny drinkkonkurranse

Stavangers fremste bartenderstjerne Benjamin Aarsland stakk av med seieren i konkurransen Buffalo Trace – Perfectly Untamed.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Det er en grunn til at alle bestemødre bakte kringle
Ukens kake
Den store norske kringlen

Det er en grunn til at alle bestemødre bakte kringle

Det er lite som lukter så hjemmekoselig som fersk gjærbakst. Og få bakverk som er så gode som kringle. Her gir vi deg oppskriften på bestemors favorittkringle. Den er så absolutt intet unntak.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Naturvin vs klassisk vin: Skyttergravene fylles igjen
+

Naturvin vs klassisk vin: Skyttergravene fylles igjen

Geisenheim-professor Monika Christmann får det som hun forutså – naturvinelskerne og -haterne møtes på broen over den tidligere avgrunnen dem imellom.

Les hele saken