Gin Fizz
Foto: bhofack2

Gin Fizz

Den er frisk. Det er det første som faller naturlig å si om denne drinken. Får du lyst på flere glass kan du bare redusere mengden gin.

Fremgangsmåte

  1. Rist alt sammen og hell (med is) i et stort longdrinkglass.
  2. Fyll opp med sodavann og garner med en sitronskive.

En Gin Fizz skiller seg fra en Tom Collins ved at den shakes og inneholder litt mer sitron. Drinken skal være leskende og se frisk ut. Ved å bruke eggehvite får man fram en fin skumtopp.

Drinken heter egentlig Silver Fizz. Gin Fizz ble laget for første gang rundt 1870. Ved å tilsette valgfri frukt og likør får vi en moderne vri på drinken.

Flere drinker med gin

Bli abonnent på aperitif +  og oppnå store fordeler samtidig som rabatter på alle våre kurs

Lag din egen personlige bartender enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne

Få ukens drink som nyhetsbrev 

Kilde Aperitif

Forsiden akkurat nå
Champagnefest i basishylla i november
+
Tester

Champagnefest i basishylla i november

Allerede nå kan du sikre deg vellagret champagne til svært konkurransedyktige priser, som neppe kommer igjen. Og det på et pol nær deg. Men også en håndfull rødviner til høstlige menyer er verd å ta en titt på.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Et av de aller beste boblekjøpene er en britisk klassiker
+
Godbiter i pollisten

Et av de aller beste boblekjøpene er en britisk klassiker

Det vil si, akkurat denne er en ny kreasjon, men fra den eldste britiske produsenten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

En herlig syrah til høstens første viltmiddag
+
Godbiter i pollisten

En herlig syrah til høstens første viltmiddag

Den er mørk og syrlig i kirsebær- og bjørnebærfrukten, og en arketypisk crozes fra en klassisk årgang.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Vinene fra denne produsenten er faktisk overraskende billige
+
Ukens vin

Vinene fra denne produsenten er faktisk overraskende billige

De er riktig så herlige og i tillegg signert en av de virkelige stjernene med en lang historie i dalen.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Årets Sommelier Vilde Sandnes treffer du på Statholdergaarden

Det er Norsk Vinkelnerforening som kårer årets sommelier som i år altså er Vilde Sandnes, til daglig på Statholdergaarden.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Old-school portugisisk rødvin til supre priser
+
Ukens vin

Old-school portugisisk rødvin til supre priser

I Portugal lever gamle tradisjoner videre, og representerer gode hvileskjær fra den fruktdrevne stilen i det prisgunstige segmentet.

Les hele saken