Serveres kaldt i longdrink glass, med sukkerrand og ei sitronskive på kanten av glasset. Tøff rørepinne hører med...
Bloody Mary er opprinnelig fra Harry's New York Bar i Paris. Den ble oppfunnet av bartenderen Pete Petoit på 1920-tallet.
Elsker du epler da er denne longdrinken midt i blinken. Den er basert på vodka smaksatt med grønt eple og frisk eplemost. Smaksatt brennevin er manges favoritt, for det gir gjerne drinken en større smaksintensitet.
Og når dette får følge av nypoteter og hollandaisesaus, blir det virkelig fest i munnen.
Les hele sakenDen fantastiske råvaren kalveskank kombinasjon med fantastiske tomater er det som trengs - samt god tid. Den bruker du til å bake det herlige brødet til
Les hele sakenSelv om grillsesongen er godt i gang, er det fint med et alternativ, spesielt om det er mange rundt bordet. Eller om været ikke tillater grilling.
Les hele sakenDet er veldig enkelt å få til, spesielt om vi velger en forenklet - les fornorsket - versjon, som baserer seg på råvarer som finnes overalt.
Les hele sakenDet er ikke mer enn noen spanskinspirerte takter som skal til for å gjøre hverdagslige koteletter ekstra saftige.
Les hele sakenOm de tørre rieslingene til først Klaus Peter og Julia Keller, og nå også Kai Schätzel, oppnår toppriser og toppomtaler i dag, er det ikke mer enn tre tiår siden Rheinhessen stilte bakerst i køen når poeng ble delt ut.
Les hele saken