- Kok opp sukker og vann.
- Rør til sukkeret har løst seg opp.
- Tilsett skallet av økologisk sitron og knuste kardemommefrø.
- La trekke i 20 minutter.
- Avkjøl og sil over i et rengjort glass med lokk.
- Kan oppbevares i kjøleskap et par uker.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sitron- og kardemommesirup gir veldig god smak til gin-tonicen og andre ginbaserte drinker.
Sendt inn av Aperitif
Her oppskriften til ingefærsirup. Den kan du bruke i drinker og eksempelvis i te og varm melk. Den gir en særegen og deilig smak.
Denne sirupen kan du bruke i pina colada eller på fruktsorbet eller granita.
Chilisirup kan brukes til mange ting. Den er deilig å helle på et stykke kake, en dessert, i salatdressingen eller i en drink.
Bruk gjerne slanten av en rødvin du ikke drakk opp i helgen. Sirupen kan brukes i drinker, i marinader eller i salatdressinger.
Denne sirupen lages av de spedeste granskuddene. Altså de lyse og myke tuppene på grankvistene om våren.
Bruk av talha er opprinnelig en tradisjon knyttet til underområdet Vidigueira i Alentejo, men leirkrukkene kan brukes over hele Alentejo, såframt reglene følges. Men det finnes motstemmer som ønsker å endre på dette.
Les hele sakenI vår kokebok finnes det i alt 180 oppskrifter med asparges, her er et knippe du må prøve.
Les hele sakenKlosterwingerte i Markgräferland, sør i Baden, har siden middelalderen da munkene dyrket druer, hatt en egen og høy status.
Les hele sakenDenne thai-inpirerte suppeoppskriften med svinekjøttboller og glassnudler kommer til å gi mersmak samt et aldri så lite press på kokken til å forske mer i Thailands spennende kjøkken.
Les hele sakenLa det være sagt med en gang: Det er de hvite aspargesene som er de beste. Kokt til perfeksjon er de rett og slett sublime, Og veldig lett å lykkes med.
Les hele saken