- Fyll et stort vinglass med isbiter.
- Ha gin, ripssaft og sitronsaft i en shaker med isbiter og rist godt.
- Sil over i vinglasset og fyll opp med musserende vin.
- Pynt med sitronskive eller rips eller rosmarinkvast.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
En forfriskende og leskende sommerdrink med smak av rips fra nylaget saft.
Sendt inn av Palmer Spiritis
Sommeren kom veldig raskt i år og rabarbrasesongen ble dermed ultrakort. likevel er det fullt mulig å bruke meterhøy rabarbra til saftkoking. Lag en frisk drink med denne ingrediensen.
Rum flip er det nærmeste du kommer eggelikør, men altså mye bedre og lettere å drikke.
Les hele sakenNå er det de færreste som ikke har tilgang på strøm i påskeferien, men det er ikke alle som har stekeovn. Det skal ikke forhindre deg fra å bake en Påskeappelsinkake.
Les hele sakenDu finner den i de fleste velassorterte polutsalg. Og prisen er upåklagelig - vi snakker om mye vin for pengene.
Les hele sakenFå viner byr på like god valuta for pengene – og vekker like mye følelser som vinen fra et av verdens aller mest risikofylte områder.
Les hele sakenSkikkelig fredagsstemning blir det rundt middagsbordet med denne oppskriften på grillet entrecôte med spinatpoteter.
Les hele sakenNår det er sagt, er det også en vin som trives veldig godt til både lam og vilt.
Les hele saken