Shake alt unntatt den musserende vinen og sil over i et highball-glass med isbiter. Fyll opp med musserende vin og garner med appelsinskive og et rødt cocktailbær.
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Shake alt unntatt den musserende vinen og sil over i et highball-glass med isbiter. Fyll opp med musserende vin og garner med appelsinskive og et rødt cocktailbær.
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter
Sendt inn av Thorleif Andersen1. plass i VM i Los Angeles i 1973 (lagkonkurranse)
På baren Mahaniyom i Bangkok går man nye veier for å skape annerledes smaksopplevelser hvor drinkene får navn etter hovedingrediensen: Cow, Pomelo og Squid er akkurat det du tror.
Les hele sakenThitid Tassanakajohn på stjernerestauranten Le Du i Bangkok ønsker å nytolke det mangfoldige thai-kjøkkenet i en fine dining-setting, og det innebærer også bruk av insekter.
Les hele sakenHvordan det er mulig å lage en rødvin med så mye karakter og eleganse og likevel bare 11,5 prosent alkohol. Og så finnes den på de fleste større pol.
Les hele sakenDen finnes dessuten i de fleste polhyller og er perfekt å ta med seg på vinterferien – også om den tilbringes hjemme.
Les hele sakenFiskepinner vil aldri være skjellsord etter at du har prøvd denne oppskriften.
Les hele sakenNå er skrei å få tak i overalt. Og med denne oppskriften på fiskesuppe med skrei og små grønnsaker, blir det fest på tallerkenen.
Les hele saken