Mudle sammen lime, bær og sukker i et rocksglass. Fyll opp med knust is og ha over vodkaen - rør godt.
Pyntes med lime og bær.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Mudle sammen lime, bær og sukker i et rocksglass. Fyll opp med knust is og ha over vodkaen - rør godt.
Pyntes med lime og bær.
Sendt inn av DIAGEO
Dette er en variant av den populære caipiriña'en som har vært en av de mest populære drinkene i Norge over en årrekke. I stedet for det tradisjonelle sukkerrørsbrennevinet, har vi her brukt en vodka med et hint av grønt eple.
Dette er en spennende og i særdeleshet bærfruktig smaksbombe. Utpå sommeren kan du kanskje til og med plukke bærene selv?
At denne roséen finnes på slottet*, skal ha med familiebånd å gjøre. Og garantert også fordi den smaker veldig godt.
Les hele sakenDirk Niepoorts tanker går lenger enn til sine vinmarker.
Les hele sakenDenne har det lille ekstra som viser at denne druen er langt mer enn en lettere lys rødvin med moderat alkohol.
Les hele sakenBåde hvit, rosa og rød Saumur er favoritter akkurat nå.
Les hele sakenHemmeligheten ligger selvsagt i ferske råvarer, delikat fennikel i dette tilfellet. Retten kan serveres som den er eller følge dampet fisk, røykt makrell eller spekemat.
Les hele sakenGrogue er Kapp Verdes nasjonaldrikk, en karaktersterk og «annerledes» rom som kan drikkes bar eller i cocktails og i punsjer. Eller for å feire eventuelle seire i årets fotball-VM, som er det første i historien for øyriket.
Les hele saken