Breiflabb i squashragù
Leif Senstad

Breiflabb i squashragù

Her skal breiflabben i panna. Det skal også tomater, squash og løk. Selvfølgelig skal du krydre med blant annet karry.

Fremgangsmåte

Snitt tomatene og dypp dem i kokende vann til skinnet slipper. Del dem og fjern kjernene. Kutt tomatkjøttet i strimler. Del squashen (med skallet på) i 3 cm lange tynne staver.

Smelt smør i en sautépanne (høy stekepanne), ha i løk og karry og stek til løken er blank. Tilsett squashstavene og fres et par minutter til de er møre. Rør så inn resten av smøret litt og litt i små biter.

Rør slik at det danner seg en tykk saus av smøret og kraften som siver ut av squashen. Ha i tomatstrimlene like før servering, og smak til med krydder.

Fres fiskestykket helt i smør til fisken har fått en gyllen farge, rundt det hele. Stek videre under svak varme i ca 10 - 12 minutter. Skjær i skiver og anrett på fat oppå sausen.

Her finner du mange spennende oppskrifter på breiflabb

Her får du svært så praktiske kokketips

Her kan du søke i over 20 000 oppskrifter

Lag din egen personlige kokebok enten ved å legge denne oppskriften direkte inn fra aperitif.nos oppskrifter eller komponere dine egne.

Bli abonnent på Apéritifs Mat & vinklubb og oppnå store fordeler samtidig

Få dagens rett som nyhetsbrev

 

Sendt inn av Leif Senstad

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Slik har du ikke smakt alvarinho før
+
Godbiter i pollisten

Slik har du ikke smakt alvarinho før

Det er ikke bare emballasjen som skiller denne vinen fra alle andre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer
+
Ukens vin

Denne supre greske rødvinen smaker av sommer

Ikke fordi den er lett, men fordi den har en saltmineralsk kirsebærkarakter som gjør den veldig fristende å drikke.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Unike viner fra en høyt skattet vinmark til svært konkurransedyktige priser
+
Godbiter i pollisten

Unike viner fra en høyt skattet vinmark til svært konkurransedyktige priser

Klosterwingerte i Markgräferland, sør i Baden, har siden middelalderen da munkene dyrket druer, hatt en egen og høy status.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Knallkjøp til de lange grønne
+
Ukens vin

Knallkjøp til de lange grønne

Med denne vinen kan aspargessesongen innvies.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Cocktailkurs med snacks
Matkurs og vinkurs
Smaking i Oslo 05. juni

Cocktailkurs med snacks

Fantastisk utsikt, deilige gin-drinker og DJ. Blir det mer sommerstemning enn dette? Fredag 05. juni holder Kullt en eksklusiv åpning av deres takterrasse, og du er invitert!

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Denne maten blir laget med Miles Davis som improvisasjonskilde
+

Denne maten blir laget med Miles Davis som improvisasjonskilde

Bruno Verjus bak tostjerneren Table i Paris følger jazzlegenden Miles Davis’ tilnærming når han skaper sitt kjøkken. Uten regler. Selv mener han at han er for gammel til å gjennomføre revolusjonen, det overlater han til sine unge kokker.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her