Julies marinerte kyllingbryst

Fremgangsmåte

Bland alle ingrediensene til marinaden godt. Tørk av kyllingbrystene med kjøkkenpapir og rens bort fett. Legg kyllingbrystene oppi marinaden og bland godt. La dem ligge i minst en halvtime. Ta kjøttet opp av marinaden og tørk av.

Sett steikeovnen på 200 grader.

Sett kokeplaten på trinn 7. Varm opp olje i en steikepanne og steik kyllingbrystene i noen minutter på hver side. Legg dem over i et ildfast fat og sett det i steikeovnen i 5 minutter for ettersteiking. Imens heller du litt vann sammen med resten av marinaden i steikepanna og koker den nesten ut. Det skal bli en knapp desiliter saus igjen. Hell gjennom en sil og server sammen med kyllingbrystene og litt nudler eller pasta til. Og litt salat eller grønnsaker.

Sendt inn av Julie Helene Amundsen

Forsiden akkurat nå
Med bourbon, appelsin og rosmarinsirup i drinken setter du påskestemningen
Ukens drink

Med bourbon, appelsin og rosmarinsirup i drinken setter du påskestemningen

For både appelsin, rosmarin og whisky gjør susen. Enkelt og knallgodt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Disse boksvinene er best av de 100 beste
+
Tester

Disse boksvinene er best av de 100 beste

Når boksvinene er av så god kvalitet som disse, kan du faktisk trygt velge dette bærekraftige formatet. Valget av vin i boks handler ikke lenger med at den er lett å putte i feriebagasjen. Men det er mange feller å gå i.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen
+
Godbiter i pollisten

I år blir det pinot noir til påskelammet – kanskje fra grillen

Du finner den i de fleste velassorterte polutsalg. Og prisen er upåklagelig - vi snakker om mye vin for pengene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen
+
Ukens vin

Libanesisk rødvin stolt vinner i budsjettklassen

Få viner byr på like god valuta for pengene – og vekker like mye følelser som vinen fra et av verdens aller mest risikofylte områder.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Gå for en mettende salat med bulgur og egg som alle liker
Dagens rett

Gå for en mettende salat med bulgur og egg som alle liker

Det er ingen grunn til å rynke på nesen over salat til middag når den er så god som denne oppskriften. Spesielt ikke om du fyller på med litt rester av kjøtt eller fisk.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Ivy Solheim har med Tabuno skapt sin egen vri på filipino-kjøkkenet
+

Ivy Solheim har med Tabuno skapt sin egen vri på filipino-kjøkkenet

På Tabuno i Oslos Bjørvika byr kjøkkensjef Ivy Solheim og hennes unge team på en unik kombinasjon av norske råvarer i en filippinsk setting. Det gjorde dem til beste norske nykommer ifølge Falstaff Nordics.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her