Lær mer om champagne
Foto: (Istock - PPAMPicture)
Vinsmaking i Oslo

Lær mer om champagne

Lær mer om verdens beste musserende viner og smak 9 elegante champagner med vår egen vinekspert Marte Øyen Nordahl
22 Mai 2026 - 09:25

Champagne er og blir kvalitet og denne kvelden lærer du hvorfor. Du lærer mer om distriktet, lovene og alle uttrykkene de har, samtidig som du får smake champagne fra de aller beste produsentene. Kanskje du har en stil du foretrekker over en annen?

Marte_20220804140519.jpg [101.82 KB]
Marte Øyen Nordahl

Foredragsholder på dette champagnekurset er Marte Øyen Nordahl. Marte er utdannet sommelier og har lang erfaring fra vin- og restaurantbransjen. Denne kvelden vil hun lære deg mer om ett av verdens aller mest ettertraktede vinområder, Champagne. Du vil bli ledet igjennom champagnes mange forskjellige stiler, blant annet årgangschampagner, rosé og blanc de blancs på ren chardonnay. En ypperlig sjanse til å lære mer og vite hvordan du skal velge riktig champagne til anledningen.

Ønsker du å lære mer om rødvin? Klikk her!

Ønsker du å lære mer om hvitvin? Klikk her!

  Photo: Rawpixel
Foto: Handelens Hus

Midt i hjertet av Oslo, i flotte omgivelser på Karl Johans gate, ligger Handelen Hus. Et historisk sted hvor fortidens visjoner møter nåtidens behov. I det som en gang var hjemmet til forretningsmannen, Thorvald Meyer. Det var i disse elegante rommene Meyer bodde med utsyn over hovedstadens pulserende byliv. I dag bærer lokalene fortsatt preg av hans sans for kvalitet, originale detaljer og atmosfære med historisk sys. Les mer om Handelens Hus her

OBS: Det er ikke angrefrist på dette kurset, ei heller ved sykdom. Det går heller ikke an å bytte kurs eller dato. Ønsker du å gi dette kurset i gave anbefaler vi å kjøpe et gavekort.Husk at du som abonnent på Apéritifs Mat og vinklubb får rabatt på dette arrangementet.

Forsiden akkurat nå
Carpaccio er perfekt sommermat
Dagens rett
Carpaccio av okse

Carpaccio er perfekt sommermat

Supermørt storfekjøtt i syltynne skiver som bader i god olivenolje og toppes med parmesan er som skapt for varme, late dager.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Helstekt fisk med saus som kicker er det som gjelder i dag
Dagens rett
Helstekt dorade med chilisaus, vårløk og grillet sitron

Helstekt fisk med saus som kicker er det som gjelder i dag

Lager du chilisausen selv, kan du bestemme akkurat hvor sterk den skal være. Og kombinasjonen av en saus som sparker og helstekt fisk er rett og slett sublim.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Server rosé som på slottet
+
Godbiter i pollisten

Server rosé som på slottet

At denne roséen finnes på slottet*, skal ha med familiebånd å gjøre. Og garantert også fordi den smaker veldig godt.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold
+
Ukens vin

Moralsk støtte til dyrevernere fra uventet hold

Dirk Niepoorts tanker går lenger enn til sine vinmarker.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Lær mer om hvitvin
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo

Lær mer om hvitvin

Lær det grunnleggende om hvitvin og smak deg gjennom åtte ulike viner. Dette kurset passer perfekt for nybegynnere, og krever ingen forkunnskaper.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

En syrlig og krydret drink som Akevitt Sour er som skapt for midtsommer
+
Ukens drink

En syrlig og krydret drink som Akevitt Sour er som skapt for midtsommer

Akevitt er veldig godt som basis for en sour - her i en sommerlig versjon som kan lages med eller uten skum. Signert en av landets aller beste bartendere.

Les hele saken

Your session has expired. The page has been automatically refreshed to generate a new session.

Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her