- Stort! En fantastisk sjanse, sa Ness, som til daglig er kjøkkensjef på Restaurant Bagatelle i Oslo. Han er også fast medlem på Kokkelandslaget. Seieren betyr at Ness blir Norges representant når verdensmesterskapet går av stabelen i den franske byen Lyon i januar 1999. - Ness er uvanlig i at han viste at han er like god på kjøtt som på fisk. Vanligvis er kokker spesialister på enten det ene eller det andre, sier Lea Linster fra Luxemburg, som var en av fagdommerne under torsdagens konkurranse. Linster vant også Bocuse d'Or i 1989, som første og eneste kvinne i kokke-VMs tolvårige historie. På finalemenyen sto norsk sei og kamskjell til forrett, mens hovedingrediensen i kjøttretten var fransk due. - Etter fisken var det en viss diskusjon om hvem som var best, men diskusjonen opphørte etter kjøttretten, sier hun. - Ness vil utvilsomt bli en interessant deltaker i neste års Bocuse d'Or, sier juryens formann, Regis Marcon fra Frankrike, som tok VM -gull i 1995. Ness mener det nå er internasjonal klasse over de norske elitekokkene. Norge har vunnet en gull-, en sølv- og en bronsemedalje i løpet av de siste fire konkurransene. - Jeg scoret nok mye på å la smakene tale for seg selv, uten å gjøre det for fancy. Mine retter kunne serveres hver dag i en restaurant, og ikke bare i en konkurranse, mener han. Wenche Foss fremhevet det gode fremmøtet og entusiasmen blant publikum som holdt ut alle de fem timene konkurransen varte. - Kokkekonkurranser er visst i ferd med å bli publikumsidrett, sa hun, før hun delte ut folkejuryens pris til Ness. Gjennom deltakelsen i Bocuse d'Or kan både Ness og hans unge lærlingassistent Niki Singh vente seg lysende karrierer innen kokkefaget. - Bocuse d'Or har enorm prestisje og åpner mange dører, sier Ness, som skal bruke tiden frem til nyttår til å lage småjusteringer ved torsdagens vinnerretter. - I dag klaffet alt. Går det slik i Frankrike har jeg like store sjanser som alle andre, sier Ness. Andreplassen i torsdagens norske finale gikk til Charles Tjessem fra Sandnes. Trond Moi, som onsdag kom på annenplass i nordisk mesterskap, fikk denne gang bronse.
En "Bagatelle" til kokke-VM
Aase hjelper deg: Få polets beste kjøp sendt rett til din mobil
Du står på polet og vet ikke hva du skal velge. Fortvil ikke, for hjelpen er nær: Bestill vår sms-tjeneste og du får tilsendt to ukentlige tips om viner som allerede står i polhyllene.
Les hele sakenArtikler detail - section 11
Lag noen nye spennende retter med rakefisk
Av og til blir tradisjonsrike matretter enda bedre når du serverer dem på nye måter. Prøv noen nye oppskrifter med rakefisk.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett
Denne søndagen kommer alle til å holde seg hjemme
Elgstek med viltsaus er noe av det beste vi har av mattradisjoner. Her har du oppskrift på en skikkelig festrett.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Dagens rett 2
Slik lager du en rimelig og riktig velsmakende festrett med fisk
Den innebærer andre lett tilgjengelige råvarer, er rask og lage, og kan brukes både som forrett og hovedrett.
Les hele sakenArtikler detail - section 11 Ukens vin
Bloody Maria er skremmende god - perfekt til halloween
Med halloween kommer også Bloody Mary, eller Bloody Maria som er navnet på versjonen med tequila i stedet for vodka.
Les hele sakenLag noen nye spennende retter med rakefisk
Av og til blir tradisjonsrike matretter enda bedre når du serverer dem på nye måter. Prøv noen nye oppskrifter med rakefisk.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 2
Denne søndagen kommer alle til å holde seg hjemme
Elgstek med viltsaus er noe av det beste vi har av mattradisjoner. Her har du oppskrift på en skikkelig festrett.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 3
Forsiden akkurat nå - 4
Fortsatt kampklar – med ny etikett – og på et pol nær deg
Denne sørafrikanske hvitvinen har fått mye uønsket oppmerksomhet – men nå er kritikken stilnet – og vinen er et like godt kjøp som alltid.
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 5
Den beste fredagsbiffen lages av elg
Tilgangen på godt elgkjøtt er fortsatt på høyden. I alle fall for den som har sikret seg et slakt. Hva med en elgbiff i kveld?
Les hele sakenForsiden akkurat nå - 6
Slik lager du en rimelig og riktig velsmakende festrett med fisk
Den innebærer andre lett tilgjengelige råvarer, er rask og lage, og kan brukes både som forrett og hovedrett.
Les hele saken