Fordyp deg i chardonnay fra Vin de France til ekte Grand Cru
Vinsmaking i Oslo 27.mars

Fordyp deg i chardonnay fra Vin de France til ekte Grand Cru

Smak den elskede druen Chardonnay hele veien fra Vin de France til toppvin som Grand Cru fra Chablis.
15 Desember 2022 - 15:18

Chardonnay er en av verdens aller mest populære druesorter, og det ikke uten grunn. På denne magiske kvelden får du tatt et ekslusivt dypdykk ned i ekte Chardonnay hele veien fra enkle med gode bordviner, til en flott og mektig grand cru fra Chablis. Her kan du både lære og smake hvordan forskjellig jordsmonn og teknikker påvirker den populære druen.

Picture1.jpg [114.29 KB]
Romain Ganglion

Vinene du vil få smake kommer i fra to topprodusenter, nemlig Champy og Laroche. Kveldens foredragsholder er franskmannen Roman Ganglion som har jobbet tett med begge produsenter, han har også WSET 3 som er viktig utmerkelse i vinverdenen. 

Domaine Laroche er et av Chablis' mest anerkjente vinhus og faktisk også det første Chablis-huset som etablerte seg med vinmarker i Sør-Frankrike med kjøpet av Mas La Chevalier i Languedoc. Fra å ha startet i det små i 1985 eier de i dag eier de ca. 90 hektar vinmarker.

Tilknyttet eiendommen i Languedoc ligger hele 40 hektar høytliggende vinmarker ved navn Peyroli og Roqua Blanca der Laroche Mas La Chevalier lager sine stedstypiske Chardonnay-viner med høy mineralitet og fabelaktig lagringsdyktighet. 

Domaine Laroches sjefsvinmaker er i dag Gregory Viennois, og både hos Domaine Laroche og Mas La Chevaliere finner vi toppmoderne vinifikasjonskjellere med både tradisjonelle eikefat og moderne, temperaturkontrollerte ståltanker. 

Her kan du lese hva Apéritif mener om Domaine Laroches viner

  Foto: Massimo Santi

Den andre produsenten vi får også får servert 5 viner av denne kvelden, er Maison Champy, Beaunes eldste vinhus med kontinuerlig drift. I 2020 feiret de hele 300 år, og i dag er de det eneste vinhuset som fortsatt vinifiserer og tapper i egen kjeller i Beaune, sør i Burgund og kun en kort spasertur unna vakre Hospice de Beaune.
Alle Champys vinmarker er sertifisert økologiske, HVE3, eller i ferd med å konverteres til dette, og driftes i stor grad under biodynamiske prinsipper, hvilket også gjelder vinifikasjonen. Dimitri Bazas, Champys sjefsvinmaker, fermenterer nemlig all vin på brukte fat og modner dem på en blanding av nye og brukte fat avhengig av årgang og cuvée.
I Beaune eier Maison Champy rundt 22 hektar; både flotte parseller i Corton-åsen og gamle vinstokker i en av verdens mest anerkjente Premier Cru-vinmarker, Aux Cras, som gir utrolig flotte viner.
I tråd med Champys ølologiske prinsipper, tapper de også alle sine viner på flaske med naturkork. De var pionérer da de gikk over til metoden "en detect", som tester samtlige korker for korkfeil, og dermed sikrer friske og deilige viner.

Her kan du lese hva Apéritif mener om Maison Champys viner

OBS: Det er ikke angrefrist på dette kurset, ei heller ved sykdom. Det går heller ikke an å bytte kurs eller dato. Ønsker du å gi dette kurset i gave anbefaler vi å kjøpe et gavekort.

Ta vare på alle minnene fra denne smakingen

Logg deg inn på Mine sider og gå til Mine kurs. Der finner du en oversikt over alt du får smake denne kvelden. Der ligger alle opplysninger om vinene, og du kan legge inn dine kommentarer og merke de du liker som favoritt. Da har har du alt du har smak av viner tilgjengelig på mobilen til en hver tid. Med andre ord du trenger ingen app.

Vinliste.jpeg [208.45 KB]

Kveldens vinliste. Vi gjør oppmerksom på at endringer kan forekomme.

Forsiden akkurat nå
Høyden er nøkkelen til Sicilias videre suksess
+

Høyden er nøkkelen til Sicilias videre suksess

Takket være suksessen vinene fra Etna har oppnådd, har den økte energien spredd seg til hele øya. Revitalisering av veletablerte druesorter, tilpassing til klimaendringer og økologisk dyrking står høyt på prioriteringslisten.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Sikre deg denne herlige og prisgunstige Rhône-vinen til påske
+
Ukens vin

Sikre deg denne herlige og prisgunstige Rhône-vinen til påske

Eller allerede nå. For den byr nemlig på akkurat det du trenger for årets første grillmåltider.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Se alt det spennende du kan bli med på fremover
Matkurs og vinkurs

Se alt det spennende du kan bli med på fremover

De neste månedene har vi planlagt mange spennende vinsmakinger og andre arrangementer du ikke vil gå glipp av.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Overrask med en litt annen vri på pizzaen i kveld
Dagens rett
Laksepizza

Overrask med en litt annen vri på pizzaen i kveld

Du blir garantert overrasket over smaken på denne pizzaen som altså ikke er en pizza.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Smak og sammenlign en rekke spennende årganger fra Chianti Classico
Matkurs og vinkurs
Vinsmaking i Oslo 30. mai

Smak og sammenlign en rekke spennende årganger fra Chianti Classico

Denne kvelden får du smake 10 forskjellige årganger av klassikeren Fontalloro fra Felsina, helt tilbake til 1990.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Skal du handle vin taxfree, gå for de mest eksklusive
+
Tester
30 nyheter i taxfreehyllene mars 2023

Skal du handle vin taxfree, gå for de mest eksklusive

Det er ikke at du sparer så mye, med noen unntak, men da er du hvert fall sikret at du tar med deg noe som er virkelig godt.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her