KokkelĂŠrlingene Runa Kvendseth og Tord Skaalvik JohnsĂŠter og servitĂžrlĂŠrlinger Maria Suarez og Andreas GĂžbel fra Statholdergaarden vant Norgescup for kokk og servitĂžrlĂŠrlinger 2017.
- De to kokkelĂŠrlingene vant fordi de leverte det lille ekstra, ifĂžlge hoveddommer Renee FagerhĂži om var imponert over prestasjonen.
PĂ„ sĂžlvplass i kokkekonkurransen kom Panupong Phengphen og Toum Ditthideth fra Credo i Trondheim. Bronsen gikk til Tamara Hoff Iversen og Mads Utnes fra Scandic Nidelven i Trondheim.
ServitĂžrene Julie Junger og Emilie Renate Hansen fra Renaa Restauranter fikk andreplass i servitĂžrklassen, og tredjeplassen her gikk til Statholdergaarden sitt andrelag med Maria Moldver og Jon MĂžlmen.
Det var tĂžff konkurranse og en stor prestasjon Ă„ vinne. Vinnerne kvalifiserer seg dessuten til Nordisk konkurranse for kokk- og servitĂžrlĂŠrlinger.
- Vinnerne blir attraktive for arbeidsgiverne. Samtidig blir de lagt merke til av dyktige kokker som ligger litt lengre fremme i lĂžypa, og det er stas Ă„ bli hyllet av sine helter som sĂžlvvinner i Bocuse dâOr Christopher W. Davidsen, sier Anita LĂžyning og Frode Selvaag i arrangementskomiteen for Norgescup som i Ă„r feiret sine 30 Ă„r. Â
De beste kokkelÊrlingene hedrer faget med Ä jobbe hardt, vise stor kunnskap og Ä levere pÄ detaljene.