Selv om Guy Breton har vært med på revolusjonen i Beaujolais, er han nå for en etablert produsent å regne. Og hans naturvinorienterte vinstil er så raffinert, at den fungerer som en målestokk for det «nye» beaujolais.
Vi snakker rett og slett om maisgrøt som med noen får grep blir til den herligste middag. Her er det en saus med andelever. tomater og sopp, men det finnes et utall av andre løsninger om dette ikke frister.
Rom og grapefruktsoda er en enkel, men effektiv oppskrift som garantert blir en suksess. For ekstra friskhet kan du bruke limejuice, men du kan klare deg uten.
Denne nye vinen fra en av nordmenns favorittkilder til lettdrikkelig hvitvin, setter Gascogne på kartet for mer karaktersterke dråper en gang for alle.
Denne snart klassiske ølcocktailen består av to ingredienser som de fleste har i huset: Campari fra barskapet og pils fra kjøleskapet. Eller en IPA for mer smak.
Denne fargerike vegetarlasagnen krever litt arbeid, men er verdt hvert eneste sekund. By på denne retten når du virkelig skal imponere gjestene dine, eller vil varte opp litt ekstra for familien.
Hvem skulle trodd og det bare for få år tiden at aligoté skulle få en slik renessanse som vi ser nå. Disse tilhører dessuten noe av det beste av denne tidligere så utskjelte druen.
Den har saftigheten som trengs for å nytes mens det fortsatt er lunt i været, og struktur nok til å følge en mer høstlig meny. Så er den laget av en av Piemontes dyktigste vinmakere.
Nå er tomatene på sitt aller beste. Pakket inn i sprø og gyllen paideig med pikante biter av blåmuggost, ferskrevet sitron og små gylne dråper av honning blir de enda bedre og proppfulle av smak.
Den überkule vinen Pseudonym ruler i basishyllene i et 70-talls butikker, og fra samme produsent kommer en lang rekke viner som det er helt umulig å ikke bli like betatt av.