- Fyll et glass med isbiter.
- Hell over Italicus Rosolio di Bergamotto.
- Topp med eplesoda.
- Pynt med eplefylt hvit sjoklade (kan sløyfes).
Råvare:
Italicus Rosolio di Bergamotto
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Denne oppskriften signert Johannes Sæterbø ble nummer to i Italicus Global Competition 2023.
Råvare:
Italicus Rosolio di Bergamotto
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter
Sendt inn av Johannes Sæterbø
En drink som denne med Jack Daniels Apple er et godt alternativ til gløgg.
Yoghurtsalat er en sommerfavoritt som skapt for ethvert grillmåltid, og så kjapp å lage at retten også midt i ferien. Prøv den også som dip til chipsen.
Les hele sakenBagna caoda-sausen er svært kraftig og fet og trenger magert tilbehør som grønnsaker eller brød som er den tradisjonelle måten å servere den på.
Les hele sakenVi snakker om en hvitvin hvis druer vokser i noe av det mest historiske jordsmonnet.
Les hele sakenMed både chardonnay, chenin blanc og rosévin i porteføljen samt pinot noir fra Patagonia, har mye skjedd samtidig som Weinert er trofast mot konseptet.
Les hele sakenSteambuns - dampboller - er fortsatt veldig populært. Prøv denne oppskriften med ølbraisert svinekjøtt og du blir hekta du også.
Les hele sakenHar du forvokst rabarbra i hagen, kan du lage rabarbrasaft som igjen er perfekt til en sommerlig cocktail som denne.
Les hele saken