Kjør biola, eggeplomme og melk i blender i omtrentlig et halvt minutt. Hell deretter oppi fryste bær/frukt og fiberhusk. Smak til med honning, sukker eller annet søtt.
Pynt gjerne med frisk ananas!
Denne er ideel som starten på en varm sommerdag ;-)
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Kjør biola, eggeplomme og melk i blender i omtrentlig et halvt minutt. Hell deretter oppi fryste bær/frukt og fiberhusk. Smak til med honning, sukker eller annet søtt.
Pynt gjerne med frisk ananas!
Denne er ideel som starten på en varm sommerdag ;-)
Sendt inn av Rigmor Flatebø, 1324 Lysaker
Slik gir du julebrusen en voksnere smak, helt uten eller med alkohol.
Det er selvfølgelig mulig å lage en alkoholfri drink som smaker supert. Her har du oppskriften på en som garantert vil falle i smak.
Du kan selvfølgelig lage en helt alkoholfri julegløgg. Det er fort gjort og den smaker fortreffelig.
Bruno Verjus bak tostjerneren Table i Paris følger jazzlegenden Miles Davis’ tilnærming når han skaper sitt kjøkken. Uten regler. Selv mener han at han er for gammel til å gjennomføre revolusjonen, det overlater han til sine unge kokker.
Les hele sakenBruk av talha er opprinnelig en tradisjon knyttet til underområdet Vidigueira i Alentejo, men leirkrukkene kan brukes over hele Alentejo, såframt reglene følges. Men det finnes motstemmer som ønsker å endre på dette.
Les hele sakenKlosterwingerte i Markgräferland, sør i Baden, har siden middelalderen da munkene dyrket druer, hatt en egen og høy status.
Les hele sakenDenne thai-inpirerte suppeoppskriften med svinekjøttboller og glassnudler kommer til å gi mersmak samt et aldri så lite press på kokken til å forske mer i Thailands spennende kjøkken.
Les hele sakenI vår kokebok finnes det i alt 180 oppskrifter med asparges, her er et knippe du må prøve.
Les hele saken