Shake vodka, lime, curacao og annanasjuice med is, og sil over i et Tumblerglass. Hell så i Sprite. Pynt med en limeskive.
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Shake vodka, lime, curacao og annanasjuice med is, og sil over i et Tumblerglass. Hell så i Sprite. Pynt med en limeskive.
Her kan du søke i Apéritifs drinkbase med over 2000 oppskrifter
Sendt inn av Kristoffer Blaauw
Daiquiri er en sommerfavoritt, men med akevitt og dill blir den riktig så høstlig. En frisk og smaksrik start på kvelden, signert bartender Kasper Lygre Gulbrandsen, Lysverket i Bergen.
Denne varianten av klassikeren Bloody Mary er med akevitt og gir en liten annen og ekstra krydret karakter.
Det er brukt O.P. Anderson i denne oppskriften, en rund og ikke for intens akevitt, men enhver akevitt i den tørrere stilen fungerer her. Det som gjør drinken er faktisk ingefærølet.
Stadig flere britiske viner uten bobler kommer til Norge, og de er virkelig overbevisende.
Les hele sakenI siste årgang har den fått druer fra topp vinmarker uten at prisen har gått særlig opp.
Les hele sakenDe bærer dessuten sine fantasinavn veldig godt.
Les hele sakenJoana Maçanita er søsteren til geniforklarte Antonio Maçanita og hun lager stadig lekrere vinene fra vingården i Douro.
Les hele sakenPolenta er rett og slett maisgrøt som med noen får grep blir til den herligste middag. Her er det en saus med andelever. tomater og sopp, men det finnes et utall av andre løsninger om dette ikke frister.
Les hele sakenVerdens nordligste destilleri slår til igjen, og en av bourbonfavorittene likeså. For dem som vil ha skotsk whisky for alle penga, får også sitt blant septembernyhetene på spesialpolet.
Les hele saken