Hardangerhøst

Fremgangsmåte

Bowle.
Ha i brennevinet først, tilsett så all annen væske, bortsett fra eplesideren. Bruk gjerne alkoholfri sider/Mozell, om du syns den blir for alkoholsterk. Ha så i de andre ingrediensene (ikke skrell eplene) og sett bowlen til kjøling en time i kjøleskap.

Ha i eplesideren og nok knust is til å lage en overflatesørpe i bowlen. Kan serveres hele året, gjerne om høsten eller sommeren. Kan også varmes opp som punch, bruk samme oppskrift, men settes til trekking i romtemperatur med håndkle over i en halv time. Varmes opp forsiktig i kjele (sil av eplene og legg disse i etterpå) Serveres i ølkrus (små). Fin til vinteren/høsten.

Sendt inn av Odd-Einar Berdal

Forsiden akkurat nå
Dette er en av få flasker igjen fra den legendariske 1996-årgangen
+
Tester
100 musserende viner testet

Dette er en av få flasker igjen fra den legendariske 1996-årgangen

Om 5500 er for mye, finnes andre vellagrete champagner til gunstigere pris, og ikke minst mange andre riktig så spennende nye bobler i toppklassen. Samt også noen veldig gode kjøp.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Blant de 150 hvitvinsboksene og posene som er testet finner du garantert noe for ditt behov i sommerferien
+
Tester

Blant de 150 hvitvinsboksene og posene som er testet finner du garantert noe for ditt behov i sommerferien

Ethvert feriekjøleskap har plass til en boks med hvitvin - og mange hvitvinsbokser inneholder virkelig seriøs vin. Noen er sågar bedre enn de fleste sammenlignbare flaskeutgaver.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget
+
Godbiter i pollisten

Sjeldent og velkomment besøk i basisutvalget

Kitzeck-Sausal er et område få har hørt om, men som du ikke glemmer når du først har vært der.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Unike Andes-nære viner
+
Ukens vin

Unike Andes-nære viner

Det finnes høyereliggende vinmarker i Argentina enn hvor disse kommer fra, men veldig få som er så nær og så påvirket av Andes-fjellene.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

La deg forføre av utsøkte viner og en nøye komponert meny
Matkurs og vinkurs
Winedinner 08. september i Oslo

La deg forføre av utsøkte viner og en nøye komponert meny

Møt vinprodusenten med italienske røtter og amerikanske drømmer på Kullt den 08. september. Her blir det servert 6 flotte viner til en nydelig meny.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Tim Wendelboe har verdens nest beste kaffebar

Det er guiden Top100 Coffeeshops som har kåret oslokaffebaren til verdens nest beste, bare bak Onyx Coffee LAB i Arkansas.

Les hele saken