Rør sammen rom, Triple Sec og Rose's Lime. Fyll opp med 50/50 iste med sitronsmak og eplemost. Drinken pyntes med lime, ananas og mynte.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Ponce Livornese er mørk rom som er varmet og sukret, tilsatt en dash cognac og fylt opp med en espresso. Og litt sitronskall. Det er hett - og ekte livornesisk.
En fyldig cappuccino med umiskjennelig smak av påske: Appelsin og sjokolade.
En drink som denne med Jack Daniels Apple er et godt alternativ til gløgg.
En kald kaffedrink som likevel varmer godt takket være cachaca - brasiliansk rom og espresso.
En av vinverdenens fremste cru-er gir med denne en vin som selv et moderat vinbudsjett tåler. Og den kan legges dypt i kjelleren. Blant de 350 testede vinene er det godbiter i alle prisklasser.
Les hele sakenVi snakker om Les Amoureuses i Chambolle-Musigny - viner som koster det samme som grand cruer. For de fleste blir det med å lese om dem. Trøsten er at det finnes mye annet langt mer prisgunstig blant de 200 rødvinene.
Les hele sakenKitzeck-Sausal er et område få har hørt om, men som du ikke glemmer når du først har vært der.
Les hele sakenDet finnes høyereliggende vinmarker i Argentina enn hvor disse kommer fra, men veldig få som er så nær og så påvirket av Andes-fjellene.
Les hele sakenLørdag 19. september ønsker restaurantsjef og sommelier, Arpad Hortobagyi å dele noen av sine favorittviner sammen med deg.
Les hele sakenOm 5500 er for mye, finnes andre vellagrete champagner til gunstigere pris, og ikke minst mange andre riktig så spennende nye bobler i toppklassen. Samt også noen veldig gode kjøp.
Les hele saken