Legg krydderet, grovhakkede nøtter og honningen i melken, varm sakte opp og la det trekke i 20 min.
Sett til side, fisk ut kanelstengene og kardemommen, tilsett 4 toppede ss med vaniljekesam.
Rør godt rundt og servér varmt.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Slik gir du julebrusen en voksnere smak, helt uten eller med alkohol.
Det er selvfølgelig mulig å lage en alkoholfri drink som smaker supert. Her har du oppskriften på en som garantert vil falle i smak.
Du kan selvfølgelig lage en helt alkoholfri julegløgg. Det er fort gjort og den smaker fortreffelig.
Det er nemlig avocado som gir den svakt grønne fargen på denne drinken, som i tillegg har en rekke andre spennende aromaer.
Les hele sakenDet er ikke bare fordi de er sjeldne, men selvsagt først og fremst fordi de er noen riktige godbiter.
Les hele sakenDe kommer fra Californias sentrale kystnære vinmarker og finnes på et pol nær deg.
Les hele sakenBiff-sandwich med ruccula, bakt paprika og majones er en takknemlig rett siden den kan lages på forhånd og fylles i tursekken eller piknikkurven. Og så kan den varieres i det uendelige.
Les hele sakenDet er kanskje uvant for norske ganer å blande reker og svin, men det er det som gir den avhengighetsskapende smaken på disse frityrstekte toastene.
Les hele saken