Fyll et røreglass med isbiter. Hell oppi ingrediensene og rør i 20-30 sekunder. Hell over i et rocksglass med is. Legg en bit appelsinskall oppi.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Fyll et røreglass med isbiter. Hell oppi ingrediensene og rør i 20-30 sekunder. Hell over i et rocksglass med is. Legg en bit appelsinskall oppi.
Sendt inn av Chris Grøtvedt
Du må ikke like whisky for å elske denne drinken. Ingefæren pakker inn og limesmaken frisker opp røyksmaken fra whiskyen. En drink du kommer til å lage flere ganger.
Denne oppskriften sikrer deg et velsmakende fiskemåltid på et øyeblikk. Suprere hurtigmiddag skal du lete lenge etter.
Les hele sakenFor under et tykt dekke av egg, fløte og parmesan får det meste nytt liv. Og du blir god og mett.
Les hele sakenGrégoire Hoppenots Fleurie-er lever opp til at Beaujolais er det «nye» Burgund, med en annen druesort og et annet terroir, men prisene er fortsatt og heldigvis svært moderate.
Les hele sakenTo varianter av pinot noir, og en morsom ikke helt tørr blandingsrosé i litersflaske. Da er vi i gang.
Les hele sakenDet blir mange deilige smaker på Kullt den 29. april. Nøgne Ø tar med seg 5 spennende øl til en svært så fristende 5-retters meny.
Les hele sakenI stedet for biff er det grillet laks som får glede av béarnaisen. Og den lager du selvsagt selv med den enkle men gode oppskriften.
Les hele saken