Aquavit og advocaat blandes godt, og blå curacao hvirvles inn under omrøring. Grønn seigmann settes på hodet. Serveres i shotglass.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Ponce Livornese er mørk rom som er varmet og sukret, tilsatt en dash cognac og fylt opp med en espresso. Og litt sitronskall. Det er hett - og ekte livornesisk.
En fyldig cappuccino med umiskjennelig smak av påske: Appelsin og sjokolade.
En drink som denne med Jack Daniels Apple er et godt alternativ til gløgg.
En kald kaffedrink som likevel varmer godt takket være cachaca - brasiliansk rom og espresso.
Ikke så rart siden den er basert på vodka og hvit sjokoladelikør som smelter perfekt sammen med eller uten noen dråper sjokoladebitter.
Les hele sakenAt smeltet ost kan gi så mye smak alene, bare med følge av gammelt brød, vet bare den som allerede er en tilhenger av ostefondue på ekte sveitsisk vis. Den perfekte kveldskos som er lett å rigge til selv midt i uka.
Les hele sakenEn chardonnaychampagne er å finne på de 60 + største polutsalgene – perfekt for valentinsdagen den 14. februar.
Les hele sakenSelv om druen er tempranillo og området er Rioja, snakker vi om en hvitvin.
Les hele sakenLær det grunnleggende om hvitvin og smak deg gjennom åtte ulike viner. Dette kurset passer perfekt for nybegynnere, og krever ingen forkunnskaper.
Les hele sakenYvonne Seier Christensen kombinerer det skandinaviske med kunstforståelse, det beste fra Champagne og moderne bærekraftstrategier for å nå sine mål. Og det faller i smak.
Les hele saken