Skrell eplene, fjern kjernhusene og del opp i båter.
Smelt smør. Visp egg og sukker til eggedosis. Rør smør og melk vekselvis. Bland mel og bakepulver og tilsett.
Vend inn eplebåtene. Fordel jevnt i langpanne. Stekes i 35 min ved 180 grader.
Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Eplekake er også den ultimate løsningen for epler som får rynker i for tidlig alder. Denne kaken er utrolig god og serveres oss av Thorbjørnrud Hotell.
Ikke tvil om at eplekake er en av nordmenns favoritter. Her får du oppskriften som garantert blir vellykket. Rask å lage er den også.
Kjenn lidenskapens flammer stige i det du med denne farlig gode drinken feirer forsommeren med brask og bram.
Les hele sakenProdusenten tilhører det øvre sjiktet i Jura, men er ikke like kjent som sine svært så berømte naboer.
Les hele sakenDenne klassikeren av en Chianti Classico er i særdeles god form om dagen – perfekt til peiskosen eller dine beste kjøttretter. Her får du vite hvorfor.
Les hele sakenDen er dessuten en gammel kjenning som det er veldig gledelig at igjen er tilgjengelig.
Les hele sakenDen 16. april inviterer Record vinimport til en helt spesiell Winemakers Dinner hvor tre av Tysklands mest anerkjente vinmakere kommer til Frognerseteren.
Les hele sakenDen østre delen av Friulis sauvignon blanc-stil er vel verd å teste ut. Denne er dessuten et knallkjøp. Og en drøm til årets første asparges.
Les hele saken