Hønsegryte
Foto: Istock

Hønsegryte

Ingredienser
En stk høne (700-800 gram)
En purre
4-5 fedd hvitløk
To laurbærblad
En liten håndfull med hele pepperkorn
Litt salt
En terning hønsebuljong
Vann (til det dekker fuglen i gryta)
 
En persillerot
En purre (ja, en til!)
en liten boks champignon
En boks knuste tomater
En ts maizenna

Fremgangsmåte

Ha hønen i en stor gryte sammen med en hel, grovhakket purreløk, grovhakket hvitløk, pepper, litt salt og to knuste laurbærblad. Hell over vann til det dekker fuglen såvidt.
 
Når vannet begynner å koke tilsettes en terning hønsebuljong. La dette koke 2 - 2 ½ time. Fjern skummet som danner seg under kokingen.
 
Når fuglen er kokt ferdig renses den for kjøtt. Bruk buljongen som er dannet som basis for sausen.
 
Hakk en persillerot, en purreløk og tilsett passelig med buljongen og en hel boks knuste tomater. Tilsett kjøttet og la det koke en halvtime til.
 
Når det gjenstår ti minutter tilsettes en boks hermetisk champignon. Jevne det med litt maizenna.
 
Til dette spiser en gjerne ferske baguetter til eller kokt ris...eller begge deler.

Sendt inn av Øivind Storvik

Drikke som passer til denne oppskriften

Forsiden akkurat nå
Blant de 120 hvitvinsboksene og posene som er testet finner du garantert noe for ditt behov i sommerferien
+
Tester

Blant de 120 hvitvinsboksene og posene som er testet finner du garantert noe for ditt behov i sommerferien

Ethvert feriekjøleskap har plass til en boks med hvitvin - om det så bare er for å bruke til matlaging som damping av blåskjell. Men det er ingen grunn til å redusere bruken til det, for mange hvitvinsbokser inneholder virkelig seriøs vin.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 2

Så gode som gulrøttene er nå, kan de spises døgnet rundt
Guide

Så gode som gulrøttene er nå, kan de spises døgnet rundt

Når du er forsynt med å knaske nyhøstede sommergulrøtter, kan du se på oppskriftene som forvandler denne gode råvaren til noe enda bedre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 3

Må testes: Spennende britisk nykomling
+
Godbiter i pollisten

Må testes: Spennende britisk nykomling

For hvem kan si nei til lekre bobler, like syrefrisk og mineralsk chardonnay eller en sjarmerende rosevin?

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 4

Vilt god historisk hvitvinsvaluta fra Alentejo
+
Ukens vin

Vilt god historisk hvitvinsvaluta fra Alentejo

Denne hvitvinen hamler opp med (nesten) alt av chablis til sjømat og vegetar - og er friskere enn sine nordeuropeiske brødre.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 5

Mandagen blir perfekt med en pastasalat med skinke og dressing
Dagens rett

Mandagen blir perfekt med en pastasalat med skinke og dressing

Kanskje er dette starten på ferien, og da vil vi ha det lettvint. Med denne salaten bruker du opp rester i kjøleskapet - eller finner ingrediensene i nærmeste butikk.

Les hele saken

Forsiden akkurat nå - 6

Slik skaper du italienske vibber på middagsbordet
Dagens rett

Slik skaper du italienske vibber på middagsbordet

Når du gratinerer fisk, asparges og tomater med mozzarella, får du en smakfull rett med et hint av italiensk sommer.

Les hele saken
Få ukentlig nyhetsbrev fra Apéritif rett i innboksen din Hver søndag får du de mest leste sakene fra Apéritif
Les mer om de andre nyhetsbrevene våre her