Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sendt inn av Eivind Alme
Baked Alaska, Omelette Norvegienne, Omelette Surprise eller alle navn som brukes om denne franske klassikeren "stekt iskrem".
Iskrem og pai i én og samme kake med kaffesmak passer veldig godt til syrlige sommerbær.
Du kan selvsagt erstatte Dajm med en annen sjokolade som kan knuses eller hakkes. Uansett, kaken blir deilig kan vi love deg. Her er oppskriften.
Dette er kaken for de voksne. Med så mye whisky i blir det fart i sakene. Vi lover deg at den smaker skikkelig godt.
Denne kaken er både frisk og lett. Den passer som dessert eller til en kopp kaffe.
Prøv denne lettlagde, men du verden så smaksrike oppskriften med kamskjell.
Les hele sakenDenne lekre drinken heller du rett fra flasken som kommer fra Harry's Bar hvor Bellini i sin tid ble skapt. Den kommer med 5,5 prosent alkohol og som alkoholfri utgave og er som skapt for utendørs nytelse og frokost/brunch.
Les hele sakenItalienske bobler (men ikke prosecco) er virkelig i støtet, med Franciacorta på topp, og det til konkurransedyktige priser.
Les hele sakenDão er en viktig kilde til svært gunstig prisede viner som også holder høy kvalitet. Disse er helt i teten.
Les hele sakenSiden magasinet Aperitif er en del av medlemskapet i Mat- og vinklubben, har vi samlet alle lenkene til de ulike utgavene nedenfor.
Les hele sakenSardinia, Bordeaux, også fjelllutgaven samt ulike utrykk for chardonnay er noen er mai måneds beste nykommere i basishylla.
Les hele saken