Vi tilbyr flere ukentlige nyhetsbrev. Du kan fritt velge hvilke du ønsker å få tilsendt.
Se frem til spennende nyhetsbrev i din innboks
Sendt inn av Eivind Alme
Baked Alaska, Omelette Norvegienne, Omelette Surprise eller alle navn som brukes om denne franske klassikeren "stekt iskrem".
Iskrem og pai i én og samme kake med kaffesmak passer veldig godt til syrlige sommerbær.
Du kan selvsagt erstatte Dajm med en annen sjokolade som kan knuses eller hakkes. Uansett, kaken blir deilig kan vi love deg. Her er oppskriften.
Dette er kaken for de voksne. Med så mye whisky i blir det fart i sakene. Vi lover deg at den smaker skikkelig godt.
Denne kaken er både frisk og lett. Den passer som dessert eller til en kopp kaffe.
I hvert fall når den er hjemmelaget og så god som disse oppskriftene byr på.
Les hele sakenVi snakker om en hvitvin hvis druer vokser i noe av det mest historiske jordsmonnet.
Les hele sakenGresk vin er i vinden og noen er mer klassiske enn andre. Disse er dessuten knallgode kjøp.
Les hele sakenDen er saftig og leskende med moderat alkohol og et bredt bruksområde. På 60+ pol.
Les hele sakenJa, egentlig hele det østre middelhavsområdet. Den må få tid i kjøleskapet og blir faktisk bedre jo lenger den står.
Les hele sakenMarsala er trolig den mest undervurderte historiske vinskatten av alle, og Florio har det største utvalget av vellagret vare. Som på grunn av at eieren er DiSaronno, nå også ønsker å bli et alternativ for miksologien.
Les hele saken